Poraz Zadra u majstorici, Cibona izborila finale PH s Cedevitom

Košarkaši Cibone plasirali su se u finale PH te će tako o najboljoj momčadi u Hrvatskoj odlučivati njihovi ogledi s Cedevitom. U majstorici su u Zadru rezultatom 88:96 bili bolji od igrača Aramisa Naglića. Finalna serija počinje u četvrtak s početkom u 18 sati.

Zadar je dobro otvorio utakmicu te je u trećoj minuti poveo 7:3. Serijom 11:2, Cibona se vratila i povela 9:14 četiri minute prije kraja prve dionice.

Imali su gosti u nekoliko navrata i +7 dok je tricom Vukovića s gotovo pola terena rezultat na isteku prve dionice bio 20:22 za Cibonu.

Zanimljivo je bilo i u drugoj dionici. Zadar je poveo 28:27 nakon četiri minute ali Cibona uzvraća dvije minute kasnije i odlazi na 30:35 dok su na poluvremenu Vukovi bili u prednosti 37:42.

Tricom Tomasa u dvadeset i petoj minuti gosti imaju deset koševa prednosti (44:54) dok su uoči zadnjih deset minuta vodili 64:71.

Pet minuta ostalo je do isteka ogleda, tricom Graya Zadar je stigao do 76 a Cibona je imala 78 postignutih koševa. Pogodio je Gray zatim i tri bacanja za vodstvo domaćina 79:78. S dvije trice, Rozića i Bošnjaka gosti su prešli u vodstvo 79:84.

Uspjeli su to vodstvo igrači Cibone sačuvati te su slavili s ranije spomenutih 88:96.

Do pobjede ih je predvodio dvojac Marko Tomas i Luka Žorić. Tomas je ubacio 32 a Žorić 27 koševa dok je kod Zadra najviše 18 dao Steve Gray.