Zadar uvjerljiv protiv Kaštela, Jazine porazom od Splita ispale iz lige

Nova pobjeda košarkaša Zadra u HT Premijer ligi. U dvorani Krešimira Ćosića rezultatom 105:56 svladali su momčad Kaštela Ribola. Jazine poražene na gostovanju kod Splita i ispale iz elitnog ranga hrvatske košarke.

Nakon prvih deset minuta igre domaćin je imao vodstvo 20:11 dok se na poluvrijeme otišlo rezultatom 48:25 za Zadar.

Svoju prednost Zadrani su u trećoj dionici još i povećali te uoči zadnjih deset minuta bili u vodstvu 79:43.

I u toj četvrtini Zadar je bio dojmljiv te je stigao do uvjerljivog slavlja od 49 koševa.

Mislav Brzoja postigao je 24 koša, Domagoj Vuković je dodao 20 uz 10 skokova jako se svidio mladi Jure Planinić s 11 koševa, deset skokova i pet asistencija.

U zadnjem kolu prije početka doigravanja Zadar još očekuje gostovanje u Sinju kod Alkara.

Nažalost, poražen je drugi zadarski Premijer ligaš Jazine Arbanasi. Izgubili su na gostovanju kod Splita 111:81 te su tako kolo prije kraja natjecanja ispali iz elitnog ranga hrvatske košarke nakon samo jedne sezone igranja u njemu.