
Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka postao je i službeno stručna baza Sveučilišta u Rijeci. Što to znači?
Filozofski fakultet pokrenuo je proceduru pretvaranja muzeja u službenu stručnu bazu prvenstveno za potrebe novog diplomskog studijskog programa "Povijest i interpretacija baštine" Odsjeka za povijest.
O tome što formalizacija dosadašnje uspješne suradnje fakulteta i muzeja donosi jednima i drugima, a prije svega studentima govore dekanica riječkog Filozofskog fakulteta Ines Srdoč Konestra i ravnateljica PPMHP-a Nikolina Radić Štivić.
Očito je da, kad ima volje, ima i prostora da se i društvenjaci povežu sa stvarnim svijetom rada. Sretno im!
Muzej postao stručna baza riječkog sveučilišta
Preuzmite datoteku
Muzej postao stručna baza riječkog sveučilišta 10,1 MBO emisiji Akademskih kvarat ure
Znanosti ne bi bilo bez potrebe da se otkrije novo, drugačije, bolje - stoga pozivamo da s nama izađete iz uobičajenih okvira. Misao preko granica - petnaest minuta svake nedjelje u 19:30 uz Tatjanu Sandalj.