Pobjeda protiv Hermesa. U četvrtfinalu doigravanja Zadar igra sa Šibenkom.

U posljednjem kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra očekivano su bez ikakvih problema pobijedili posljednjeplasiranu Hermes Analiticu. Gotovo revijalni susret u Jazinama završio je rezultatom 108:87. Zadrani su pritom pogodili 10 trica, a gosti iz Zagreba čak 17.

Rezultatski nikakve dvojbe nije bilo, jer je momčad Ivana Perinčića (Veljko Mršić je odradio jednu utakmicu suspenzije) kontrolirala susret od samoga početka i otkako je u 6. minuti došla do prve dvocifrene prednosti (18:8), razlika se na jednoznamenkasti zaostatak više nije spuštala.

Trener Zadra ravnomjerno je rasporedio minutažu na 11 igrača, odmorivši potpuno samo Aleksandra Bursaća, a do dvocifrenog broja poena stiglo je njih šest: Justice 19, Planinić 13, Palokaj i Onuaku po 12, Kraljević 11, Brala 10. Kod gostiju vrijedi izdvojiti jako dobar šuterski učinak Filipa Kordića (trica 7-11, 23 poena), dok je Ivan Mileković trice gađao 5-11 i postigao ukupno 18 poena.

Zadar je tako HT Premijer ligu završio s 12 uzastopnih pobjeda, na prvom mjestu s omjerom 29-4, dok Hermes Analitica sa 16 poraza u nizu seli u niži rang natjecanja.

U četvrtfinalu doigravanja za prvaka Hrvatske Zadar će igrati protiv Šibenke, a termin početka serije još uvijek nije službeno potvrđen, s obzirom da je jedna utakmica HT Premijer lige (Sonik Puntamika - Šibenka) odgođena zbog koronavirusa.