Prvi bodovi Adria Oil Škrljeva u HT premijer ligi

Prvi bodovi Adria Oil Škrljeva u HT premijer ligi Prvi bodovi Adria Oil Škrljeva u HT premijer ligi

Otvaranje nove sezone HT Premijer lige u dvorani u Dubravi pripalo je Adria Oil Škrljevu koji je pobijedilo Furnir 91:82 i tako došli do startnih bodova. Najučinkovitiji na utakmici bio je igrač Škrljeva Adway koji je postigao 25 koševa uz osam skokova.

Prvih deset minuta proteklo je u znaku rezultatske neizvjesnosti. Furnir je u dva navrata imala plus pet 14:9 i 16:11, da bi Adria Oil Škrljevo serijom 6:0 u sedmoj minuti došao do minimalne prednosti 17:16. Do kraja četvrtine gledatelji u dvorani u Dubravi vidjeli su tri izjednačenja, da bi rezultatska prednost na isteku desete minute bila na strani Zelenih (23:21).

Američki centar Teylor Adway u prvih deset minuta ubacio je 12 koševa, a s druge strane kod Furnira iskusnik Filip Krajina postigao je šest.

Druga četvrtina u znaku je Adria Oil Škrljeva, koje nakon trice Edija Bešića u 12 minuti odlazi na plus devet (30:21). Minutu kasnije domaćin se vraća na minus četiri, jer je Lovro Mandalinić postigao dvije trice za redom. Ipak, da se ne dogodi potpuni preokret pobrinuo se Paolo Marinelli koji je u drugoj četvrtini, koju je odigrao cijelu, zabio devet koševa uz jednu tricu, pa se na veliki odmor otišlo vodstvom gostiju 49:38.

Kod Furnira Mandalinić je postigao 10 koševa u prvom poluvremenu, dok se kod Adria Oil Škrljeva Adway zaustavio na 15.

Zeleni u 25 minuti imaju najveću prednost od četrnaest razlike (58:44), kao i minutu kasnije (60:46), no domaćin se vraća, pa se na mini odmor odlazi s prednošću gostiju 65:60.

Početkom posljednje četvrtine gosti se ponovno odvajaju, da bi u 36 minuti imali najveću prednost od plus petnaest (79:64). Domaćini su tricom kapetana Igora Marića, koji je na kraju postigao 19 koševa, uspjeli doći na minus sedam (78:85), ali je sve dvojbe o pobjedniku tricom otklonio Marinelli.