Duvnjak nakon pobjede protiv Islanda: Možemo još puno bolje!

Goran Kovačić/PIXSELL

Hrvatski rukometaši pobjedom su otvorili nastup na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj. Uzbudljivu utakmicu protiv Islanda presudila je mirnoća naše reprezentacije u završnici. Odličan debi imali su Mandić, Vranković i Šipić, a kapetan Duvnjak vukao je zajedno s Cindrićem i Stepančićem.

Vodili su Islanđani u završnici prvog poluvremena s tri razlike, no uraganski je Hrvatska odigrala završnicu i do odmora otišla na plus 2. U nastavku suparnik se izvukao iz minusa od četiri pogotka. Izbornik Lino Červar pokušavao je igrom sedam na šest, da bi u završnici povukao hrabar potez i poslao na crtu Šipića, koji je sjajno surađivao s vanjskom linijom i vezao na sebe po dvojicu obrambenih igrača. Po isteku 60. minute na semaforu pune Olimpijske dvorane stajalo je 31:27 za Hrvatsku.

Domagoj Duvnjak odigrao je još jednu dobru utakmicu u reprezentativnome dresu i postizao zgoditke u važnim trenucima:

- Mislim da smo zasluženo pobijedili. Mora se priznati da nismo bili pravi. Od početka smo imali dobar period od 10 minuta u kojem smo napravili seriju 5:0. U drugom poluvremenu smo opet imali velikih problema, ali smo zadnjih 10 minuta odigrali fenomenalno. To nam treba biti pokazatelj kako igrati. Pogledat ćemo utakmicu, analizirat ćemo, ali možemo još puno bolje!