Izbornik Zlatko Dalić nakon Wembleya: Šteta, imali smo sve u svojim rukama

Hrvatska nogometna reprezentacija porazom od Engleske u Londonu s 2-1 ispala je iz elitnog razreda Lige nacija i za dvije godine natjecat će se u Ligi B. Naši su poveli pogotkom Andreja Kramarića u 57. minuti, uslijedio je preokret Engleza preko Lingarda u 78.minuti i Kanea u 85.

Do 78. minute Hrvatska je imala plasman na završni turnir Lige nacija koji će se početkom lipnja sljedeće godine vjerojatno održati u Portugalu. Nakon što su izdržali napade Engleske reprezentacije u prvome dijelu, naši su dominirali u nastavku rezultat čega je i pogodak Kramarića u 12. minuti drugog poluvremena. Nakon što su izabranici Zlatka Dalića propustili do kraja matirati Engleze, uslijedio je preokret i dva pogotka domaćina iz prekida. Tom pobjedom Engleska je osvojila prvo mjesto u skupini i plasman među četiri najbolje momčadi, a Hrvatska je zauzela posljednje mjesto i ispala u slabiji rang natjecanja.

Nakon utakmice izbornik i igrači bili su pomalo razočarani zbog poraza, ali u isto vrijeme i ponosni na najbolju godinu u povijesti hrvatskog nogometa.

"Znam da nam prekidi stvaraju puno problema, a Englezima su najjača strana i oni su postigli tako dva pogotka. Šteta, imali smo sve u svojim rukama. Na Wembleyu vodimo 1:0, igramo dobro, ali eto-to je nogomet.", rekao je izbornik Zlatko Dalić.

"U ovom porazu najviše boli način na koji smo primili pogotke.", rekao je između ostalog kapetan Luka Modrić.

"Drugo poluvrijeme smo ušli puno bolje, postigli taj pogodak i onda kad smo ih trebali matirati nismo uspjeli zabiti.", dodao je Domagoj Vida.

Opširnije poslušajte u razgovorima našeg Srđana Fabijanca iz Londona.