Kek: Juranovićev potez vraća mi vjeru u nogomet, Kopić: Igrači su dali sve

Pozdrav Matjaža Keka i Željka Kopića prije Jadranskog derbija na Rujevici (Foto: Nel Pavletić/Pixsell)

Šteta, na kraju je odluku o rezultatu donio netko tko je vidio što je vidio. Rivalitet je velik, ali potez Juranovića vraća mi vjeru u nogomet, rekao je nakon susreta trener Rijeke Matjaž Kek. Hajdukov strateg Željko Kopić ustvrdio je da je njegova momčad dala maksimum.

3. kolo HT Prve lige: RIJEKA - HAJDUK 1:1 (Puljić 62'; Caktaš 87' - 11m). RIJEKA: Sluga, Pavelić, Punčec, Župarić, Zuta, Čanađija, Grahovac, Kvržić (od 74' Čolak), Puljić, Heber (od 54' Acosty), Gorgon (od 90' Pavičić). HAJDUK: Posavec, Šehić (od 73' Gyurcso), Lopez, Mikulić, Barry, Ivanovski (od 63' Said), Caktaš, Juranović, Jurić, Vučur, Fomitschow (od 52' Silva).

Hajduk se spasio poraza na Rujevici u posljednjim minutama. Nakon što je Puljić doveo Rijeku u vodstvo u 62. minuti na Rujevici, ulazak Saida donio je momčadi Željka Kopića priliku za izjednačenje. Hajdukov napadač izborio je kazneni udarac, kojeg je u pogodak s "kreča" pretvorio Mijo Caktaš.

Zanimljiv i žustar Jadranski derbi u kojem je Rijeka pokazala više, propustila nekoliko dobrih prilika, ali borbeni Hajduk na kraju je stigao do vrijednog boda.

Susret je obilježio i lijep fair-play potez Hajdukovog kapetana Josipa Juranovića.

Što o tome i cijeloj utakmici kažu treneri obje momčadi, poslušajte i pogledajte sažetak:

RIJEKA - HAJDUK 1:1, trener Rijeke Matjaž Kek, pripremio Željko Kesovija

RIJEKA - HAJDUK 1:1, trener Hajduka Željko Kopić, pripremio Željko Kesovija