PORAZ U PRODUŽETKU Modri složni u mišljenju: Osjećamo da smo mogli više

Benfica - Dinamo 3:0 (1:0). Nakon 90 minuta grčevite borbe Benfica je pogotkom Jonasa iz 71.minute izborila produžetak, u kojem je s još dva pogotka nadoknadila prednost Dinama iz prve utakmice te izborila plasman u četvrtfinale Europske lige.

Zagrebačka momčad u većini se dvoboja na Estadio de Luzu nije uspijevala nametnuti, a žali tek za jednom dvojbenom odlukom suca, te izvrsnim prigodama Gavranovića, Atiemwena i osobito Amera Gojaka početkom produžetka, kada se Dinamo mogao rezultatski vratiti u igru. Ovako je domaćin s još dva dalekometna udarca Ferreire i Grimalda prelomio utakmicu u svoju korist.

- Mislim da ipak trebamo biti ponosni zbog svega što smo ove sezone napravili. Pali smo protiv jedne jake momčadi, ali svoje šanse nismo iskoristili, oni su pogađali moguće i nemoguće te prošli dalje. Pokazali smo jako puno u ove dvije utakmice, možda ne više od Benfice, ali uz malo sportske sreće mogli smo proći dalje - komentar je Dinamovog trenera, Nenada Bjelice.

Bruno Petković bio je oštar prema sucu Ayetkinu, smatrajući da je u 22.minuti morao dosuditi kazneni udarac, a ne prekršaj Petkovića u napadu.

- Bio je suviše arogantan za tako malo kvalitete koju posjeduje. Taj bi nam penal jako puno pomogao, ali trebamo raditi na stvarima na koje možemo utjecati, a to je poboljšanje naše igre - rekao je Petković.

Sucu se zamjerio i Petar Stojanović koji je zbog prigovora dobio dva žuta kartona zaredom i ostavio momčad s igračem manje u završnih 15 minuta.

- Žao mi je zbog tog kartona, iako prigovor nije bio vrijedan takve kazne. Ali još mi je više žao propuštene prilike u ovoj utakmici, svima nam je žao, jer osjećamo da smo mogli napraviti više - poručio je Stojanović.