RAZGOVOR - Anton Glasnović, europski doprvak u trapu

Sanjin Strukic / Pixsell

Hrvatski strijelac Anton Glasnović osvojio je srebrnu medalju na Europskom streljačkom prvenstvu u austrijskom Leobesdorfu, u disciplini trap, nakon što je u finalu pogodio 44 od 50 meta, a u izjednačenoj borbi je do zlata i naslova europskog prvaka stigao Slovenac Boštjan Maček sa 46 pogodaka.

Za Antona Glasnovića ovo je prvo odličje na europskim prvenstvima, a drugo s velikih natjecanja u seniorskoj konkurenciji, nakon što je prije pet godina u Limi osvojio naslov svjetskog doprvaka.

Naši olimpijski pobjednici u ovoj disciplini, Josip Glasnović i Giovanni Cernogoraz, nisu uspjeli izboriti plasman u finale. Antonov brat Josip je sa 120 pogođenih meta osvojio 14. mjesto, a Cernogoraz je kvalifikacije završio na skromnom 70. mjestu sa samo 112 pogodaka.

Zbog takvog lošeg nastupa olimpijskog pobjednika iz Londona 2012. godine Hrvatska se nije uspjela plasirati među osam reprezentacija koje će sudjelovati u subotnjem, momčadskom dijelu natjecanja.
U ženskoj konkurenciji hrvatske reprezentativke Una Sedmak i Ana Baban osvojile su 34., odnosno 35. mjesto među 37 natjecateljica.