Stipe Žunić: Ovih 20.73 bio je moj maksimum

Izrazito zanimljivo bilo je finale bacača kugle na Europskom atletskom prvenstvu u Berlinu – slavio je Poljak Haratyk (21.72), još petorica su bacala preko 21 metar, a naš Stipe Žunić završio je na sedmome mjestu s hicem 20.73 metara.

- Ne mogu reći da sam nezadovoljan, niti da je bilo fantastično. Za medalju je trebalo srušiti moj osobni i hrvatski rekord, a tijelo u ovom trenutku za to jednostavno nije bilo spremno - rekao je nakon finala Stipe Žunić. Cijeli razgovor možete poslušati u nastavku.

Što se ostalih naših predstavnika tiče, na 50 kilometara hodanja Ivana Renić s novim hrvatskim rekordom 4.35.39 osvojila 12.mjesto, Bruno Erent zauzeo je 25. mjesto, a u kvalifikacijama na 400 m Mateo Ružić nije uspio do finala. Srijeda donosi kvalifikacijske nastupe Ivane Lončarek na 100 m s preponama, te Ane Šimić u skoku u vis.