Utakmica za pamćenje u Gorici, šest pogodaka u drugom poluvremenu!

Utakmica za pamćenje u Gorici, šest pogodaka u drugom poluvremenu! Utakmica za pamćenje u Gorici, šest pogodaka u drugom poluvremenu!

Kakva utakmica u Velikoj Gorici! Domaćin je svojim navijačima priuštio susret za pamćenje - šest golova uz lijepe poteze. Sve najvažnije dogodilo se u posljednjih pola sata. Gorica je imala prednost od 2:0 i 3:1, ali nije uspjela sačuvati pobjedu. Slaven Belupo iščupao je bod u zadnjoj minuti.

HT Prva liga, 2. kolo: HNK Gorica – Slaven Belupo 3:3 (0:0). Strijelci: Zwolinski (65., 73.), Atiemwen (68.), Jelić (71.), Mendy (78., 90.) Gorica: Kahlina – Žutić, Čagalj, Jovičić, Špičić, – Maloča, Marina – Dvorneković (od 90. Zenko), Atiemwen, Miya (od 63. Lovrić) – Zwolinski (od 81. Ljubisavljević). Slaven Belupo: Marković – Karamarko, Međimorec, Šarlija, Goda (od 77. Martinaga) – Aparicio, Gordana (od 52. Bogojević), Puclin – Bongongui, Jelić, Dolček (od 66. Mendy).

Nakon prvog poluvremena za zaborav, Zwolinski je otvorio golijadu u 62. minuti na asistenciju Atiemwena. Dodavanje vanjskim dijelom kopačke i neobranjiv udarac pod gredu. Asistent se tri minute kasnije pretvorio u strijelca. Na loptu Dvornekovića, Atiemwen je lijepo reagirao i lobom matirao Slavenovog vratara za 2:0.

Farmaceuti hvataju priključak u 71. minuti, golom Jelića iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara udaljenosti. Međutim, novi sjajan potez domaćina viđen je samo dvije minute nakon toga. Zwolinski je postigao svoj drugi pogodak nakon odlične akcije, i on "vanjskom" cilja i gađa suprotni donji kut gostujuće mreže.

No, Gorica je ispustila pobjedu u samoj završnici. Dvostruki strijelac bio je Mendy. Najprije je u 78. minuti zabio glavom u praznu mrežu iz blizine, da bi poslije prekida u posljednjoj, 90. minuti donio Koprivničanima drugi bod ove sezone.

Poslušajte izjave trenera:

GORICA - SLAVEN BELUPO 3:3, trener Gorice Sergej Jakirović - pripremio Dameo Ramić Kovačić

GORICA - SLAVEN BELUPO 3:3, trener Slaven Belupa Tomislav Ivković - pripremio Dameo Ramić Kovačić