Večeras nogometni spektakl na rasprodanom Maksimiru

Posljednji trening uoči utakmice protiv Španjolske Foto: Marko Prpic/PIXSELL

Točno četiri mjeseca nakon finala Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, Hrvatska nogometna reprezentacija na rasprodanom maksimirskom stadionu dočekuje Španjolsku. Utakmica počinje u 20:45. Deset minuta ranije uključite se u prijenos na Drugom programu Hrvatskoga radija.

Hrvatska je trenutačno posljednja na ljestvici s jednim bodom osvojenim u utakmici protiv Engleske na Rujevici. Protiv večerašnjeg suparnika, naša je reprezentacija na otvaranju Lige nacija doživjela najteži poraz u povijesti (6:0) no ukoliko pobjedi Španjolsku, Hrvatska će u nedjelju na Wembleyju protiv Engleske igrati za prvo mjesto u skupini.

"Imamo dvije opcije. Da ispadnemo iz Lige nacija ili da budemo prvi. Takvo je stanje u našoj grupi. Engleska je pobjedom protiv Španjolske puno povečala svoje šanse. Ja bih volio da naša utakmica na Wembleyju odlučuje o tome tko će biti prvak skupine.", izjavio je jučer na konferenciji za medije izbornik Zlatko Dalić.

Kapetan Luka Modrić istaknuo je kako će nakon dugo vremena u Hrvatskoj igrati pred punim stadionom te da je najvažnije da budu strpljivi jer utakmica traje 90 minuta. Strpljivi su bili i navijači koji su danima čekali u redu kako bi nabavili svoje ulaznice.