Zekić ljut k'o pas, Bjelica kalkulira pred Lokomotivu

Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka i Slaven Belupa međusobnim su remijem (1:1) otvorili 5.kolo HT Prve lige, a nastavit će ga danas Gorica i Rudeš, odnosno Dinamo i Lokomotiva. U nastavku donosimo komentare i najave šestorice trenera ...

Sinoć je u Gradskom vrtu Osijek došao na prag nove pobjede pogotkom Petra Bočkaja iz slobodnog udarca u 72.minuti, ali su Koprivničani u samoj završnici (87') zgoditkom Izraelca Gordane ugrabili bod.

- Nakon lošeg prvog dijela, u drugom smo bili prilično dobri i stvarno sam ljut ''k'o pas'' zbog još jednog pogotka koji smo primili iz prekida - požalio se nakon utakmice domaći trener Zoran Zekić.

Gostujući strateg Tomislav Ivković bio je zadovoljan igrom svoje momčadi, smatrajući da je bila u prilici pobijediti Osijek.

- Mislim da smo iznenadili agresivnošću i kvalitetom i da smo bili bolja momčad veći dio utakmice. Nažalost, čim sam vidio da Bočkaj namješta loptu znao sam što slijedi, tako da s obzirom na rasplet moramo biti zadovoljni i bodom - rekao je Ivković.

Danas od 17.30 u dvoboju posljednja dva drugoligaška prvaka, Gorica dočekuje Rudeš. Osokoljeni pobjedom na Poljudu, domaćini žele do prvog troboda na svom travnjaku, dok se Rudeš u startu sezone solidno ''tukao'' s pretendentima za vrh ljestvice i sada se želi dokazati protiv nešto ravnopravnijeg suparnika. U svakom slučaju, moglo bi biti zanimljivo ...

Isto vrijedi i za večernji susret Dinama i Lokomotive (21h), koji dvoboj dočekuju jednakog i vrlo dobrog bodovnog učinka u uvodna četiri kola. Trener ''Modrih'' najavio je rotacije u momčadi uoči uzvrata play-offa Lige prvaka što otvara dodatan prostor neugodnim ''Lokosima'' da pokušaju nastaviti s prošlogodšnjom praksom, kad su čak dvaput svladali momčad Dinama.

Najave trenera, kao i izjave nakon jučerašnjeg susreta, slijede u nastavku ...