Emisija 20.02.2019.

Djeco i mladi, o sportu se radi Djeco i mladi, o sportu se radi

Članovi karate kluba Esseker gotovo svakoga vikenda sudjeluju na natjecanjima u Hrvatskoj i regiji, a redovito se u Osijek vraćaju s medaljama.

Prošloga vikenda na Međunarodnom turniru u Somboru nastupili su borci Petar i Borna Gudelj koji su se okitili s tri zlata i broncom. Kadet Petar Gudelj je u kategoriji do 57 kg osvojio prvo mjesto. Nastupio je i u kategoriji junora do 55 kg u kojoj je također osvojio 1. mjesto. Borna Gudelj je u svojoj kategoriji juniora do 68 kg također osvojio 1. mjestoNakon toga je nastupio i u otvorenoj kategoriji seniora u kojoj nije uspio ući u finale ali je repasažnom borbom osvojio broncu i 3. mjesto.

Drugoga vikenda u veljači u Ivanić Gradu je održan međunarodni karate turnir Kup Mladosti koji je bio jedan od kontrolnih turnira pred nastup na Prvenstvu Hrvatske za mlađe uzraste. Na tom su natjecanju također nastupili članovi karate kluba Esseker, a odličan rezultat ostvario je najmlađi borac Luka Lovković u kategoriji mlađih učenika do 34 kg koji je s tri ostvarene pobjede osvojio prvo mjesto. Mlađi kadet Petar Gudelj nije uspio ući u finale kategorije do 57 kg, ali je u repasažnoj borbi ipak stigao do medalje osvojivši treće mjesto. Petar je bio treći i u kategoriji kadeta do 57 kg.

51526325_2506820342692837_6932438607177187328_n.jpg Istog vikenda (8. do 10. veljače) Essekeri su nastupili na Europskom prvenstvu za mlađe uzraste u danskom Alborgu. Na žalost, kao i mnoge druge reprezentacije, Osječane je "uhvatila" crijrvna viroza. Članovi kata tima: Dino Adamović, Patrik Kokić i Ivor Premec stoga su pod temperaturom odradili svoj nastup tako da nisu mogli očekivati zadovoljavajući plasman.

Emisija "Djeco i mladi, o sportu se radi" traje 30-ak minuta, a goste nam uživo dolaze mladi sportaši i njihovi treneri koji nam donose priče o svojim uspjesima.....

O emisiji Djeco i mladi, o sportu se radi

Svake srijede u 17 sati i 10 minuta počinje emisija posvećena svim mladim, perspektivnim i potencijalnim sportašima, njihovim roditeljima, trenerima i svima ostalima koji se na neki način bave sportom.