Znajući koliko je priča ljekovita, Udurga Portić iz Rijeke pokrenula je natjecanje u izražajnom čitanju proznih književnih tekstova pod nazivom: I ti možeš biti teta/barba pričalica - za učenike osnovnih škola.
16.12.2021.
15:09
Autor: Majda Makovec
Znajući koliko je priča ljekovita, Udurga Portić iz Rijeke pokrenula je natjecanje u izražajnom čitanju proznih književnih tekstova pod nazivom: I ti možeš biti teta/barba pričalica - za učenike osnovnih škola.
Ove je godine održano 2. natjecanje u izražajnom čitanju proznih književnih tekstova, a na njega se odazvalo se 144 "teta/barba" pričalica – učenika od 1. do 6. razreda. Bilo ih je toliko, i bili su toliko dobri - da je prosudbeno povjerenstvo odlučilo unutar svake kategorije uvesti i kategoriju posebne pohvale učenicima koji nisu osvojili nagradu, ali su se istakli po svim navedenim kriterijima te ostavili poseban dojam.
Među brojnim učenicima, brojnih škola, bili su i učenici OŠ Bakar, PŠ Krasica koji su itekako ponosni na svoje sudjelovanje i na svoje rezultate. Najponosnija je njihova učiteljica Ivana Sablić koja ih je prijavila i pripremala za ovo natjecanje.
A koliko je važna učiteljica i njen način rada s učenicima, najbolje potvrđuje i činjenica da njeni učenici rado čitaju sve - pa i lektiru.
čitanje
Učiteljica Ivana Sablić naglašava kako je čitanje izuzetno važno za osobni razvoj i sposobnost stjecanja znanja djece. U razredu se brzo prepoznaju djeca kojoj se čitalo od malena, koja su rasla uz knjige. Oni u školu dolaze s razvijenim predčitalačkim navikama, a mnogi od njih pokazuju i pojačani interes za čitanje.
čitanje
Više o tome kako se učenicima PŠ Krasica svidjelo ovo iskustvo izražajnog čitanja, kakve su rezultate ostvarili i zašto vole čitati i pripovijedati – sve to otkrili su nam sami, a vi poslušajte u emisiji Umijeće odrastanja.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Biti roditelj, najteža je uloga koju nam je život dodijelio. Prihvatimo li je ozbiljno, tada nam se svakodnevno pitanja nameću sama – jesmo li dobro postupili, hoćemo li donijeti ispravnu odluku, što je za naše dijete najbolje? Ova pitanja postavljaju si i svi drugi koji rade s djecom i za njih – odgajatelji, učitelji, liječnici, psiholozi, defektolozi, sociolozi… a njima se pridružujemo i mi, novinari.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora