Ana Konjuh pobjednica juniorskog US Opena

Dubrovkinja Ana Konjuh osvojila je svoj drugi juniorski Grand Slam naslov. Nakon pobjede na Australian Openu početkom godina, Konjuh je osvojila I US Open. U finalu, bila je bolja od Amerikanke Tornado Alice Black 3.6, 6:4, 7:6(6).

Pobjednica Australian Opena, polufinala Roland Garrosa i Wimbledona te osvajanje US Opena - to su Anini rezultati na juniorskim Grand Slam turnirima ove sezone.

Nakon dva sata i 48 minuta igre, u super uzbudljivoj završnici, nakon "tie-breaka" odlučujućeg seta, Konjuh je bila bolja od domaće igračice Tornado Alice Black te je zaključila svoju juniorsku karijeru na najbolji mogući način - osvajanjem Grand Slam turnira, u New Yorku, na US Openu. Konjuh se odlučila od naredne sezone u potpunosti posvetiti seniorskom profesionalnom tenisu iako još ima pravo nastupa u juniorskoj konkurenciji (rođena 27.12.1997.)

Prvi set osvaja Tornado Black 6:3. Ključan je bio break Aninog servisa kod 4:3 za domaću predstavnicu.

Drugi set pripada Ani. Kod vodstva 5:4, oduzima protivnici servis i osvaja drugi set 6:4.

U trećem setu, koji je trajao 75 minuta, pobjednica je odlučena u "tie-breaku". Kod 7:6 u poenima, Konjuh pravi "mini break" i osvaja set, meč i naslov .