Danas županijska smotra LiDraNo

Danas županijska smotra LiDraNo

Radio Dubrovnik

Županijska smotra LiDraNo za Dubrovačko-neretvansku županiju održava se danas, a program otvorenja započet će u 9.30 u Kazalištu Marina Držića, nakon čega slijede nastupi učenika osnovnih i srednjih škola.

U 16 pojedinačnih i 11 skupnih nastupa osnovnih škola sudjelovat će stotinjak učenika i dvadesetak mentora, dok će u 15 pojedinačnih i 3 skupna nastupa srednjih škola sudjelovati 40-ak učenika sa svojim mentorima.

 

ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2020.
DUBROVAČKO-NERETVANSKA ŽUPANIJA


Županijsko povjerenstvo za organizaciju LiDraNa
Jure Burić
Davor Deranja
Vedrana Elez
Sonja Mostahinić
Asija Kursar
Lucijana Pendo
Matilda Perković
Veronika Šmanjak
Ivanka Ujdur
Katica Vidojević

Predsjednica Povjerenstva
Janja Leščan

Tajnik Povjerenstva
Antonijo Nižić

Voditelji programa
Anđelo Kekez i Matea Vragolov, učenici Gimnazije Dubrovnik


Škola domaćin
Gimnazija Dubrovnik
Svečano otvorenje županijske smotre LiDraNo
2020.

Kazalište Marina Držića
11. ožujka 2020. u 9:30

Himna
Zbor Gimnazije Dubrovnik
Voditeljica Jelena Erić


Crazy
Plesni studio Lazareti
Izvodi Nina Glumac
Voditeljica i koreografkinja Zrinka Japunčić


Twins
Plesni studio Lazareti
Izvode Nola Pavlić i Tea Bencek
Voditeljica i koreografkinja Zrinka Japunčić


Hallelujah, Leonard Cohen
Zbor Gimnazije Dubrovnik
Voditeljica Jelena Erić

OTVORENJE

Fanfare
Umjetnička škola Luke Sorkočevića
Izvode Vito Šutalo, Erika Hezonja, Petar Kušelj i Ante Miličević
Voditelj Ivan Kušelj
OŠ Marina Getaldića, zgrada Centar, Nikole Gučetića 1
14:00 Literarni, novinarski i radijski izraz osnovnih škola
14:45 Literarni, novinarski i radijski izraz osnovnih škola

Kazalište Marina Držića
14:40 Dramski izraz osnovnih i srednjih škola

STRUČNA POVJERNESTVA ZA PROSUDBU:
Povjerenstvo za dramski izraz:
Petra Jelača, kazališna kritičarka i teatrologinja
Hrvoje Sebastijan, kazališni glumac
Zdeslav Čotić, kazališni glumac

Državni izbornik:
Paolo Tišljarić, kazališni redatelj

Povjerenstvo za literarni izraz:
Ivan Cikatić, profesor i književnik
Mariela Marković, profesorica i književnica
Stanislava Nikolić Aras, književnica

Povjerenstvo za novinarski izraz
Baldo Marunčić, novinar
Ivica Puljić, novinar
Leona Rašica, novinarka

Povjerenstvo za radijski izraz
Ivana Androić, glavna urednica Radio Ragusa
Branimir Jelčić, tehnička podrška Radio Ragusa
Suzi Sokol, radijska voditeljica

Dramsko-scensko stvaralaštvo, pojedinačni nastupi osnovnih škola

1. Preplašeni mačak, Pajo Kanižaj
Petra Vitasović, 4. razred, OŠ Marina Getaldića
Mentorica: Lidija Žitnik
Monolog, 2min
2. Drugo lice Snjeguljice, Ivanka Borovac
Magda Arambašić 3. razred, OŠ Orebić
Mentorica: Nina Dajak
Kazivanje poezije, 2min
3. Vragolasta Pipi, Ivanka Borovac
Karla Šapina, 2. razred, OŠ Stjepana Radića - Metković
Mentorica: Sandra Šutalo
Recitacija, 2min
4. U gostima kod kume šume, Grigor Vitez
Rina Živković, 4. razred, OŠ Vladimir Nazor - Ploče
Mentorica: Nada Ivanković
Kazivanje poezije, 3:5min
5. Ljubavna priča, Sanja Pilić
Marijan Hajdić, 4. razred, OŠ Antuna Masle Orašac
Mentorica: Ružica Bokun
Recitacija, 2min
6. Sreća, Ivica Vanja Rorić
Helena Penetra, 5. razred, OŠ Gruda
Mentorica: Marijana Šerkić Despot
Kazivanje poezije, 2min
7. Mijat Tomić odmeće se u hajduke, narodna pjesma
Jure Paponja, 6. razred, OŠ Stjepana Radića - Metković
Mentorica: Tatjana Hazirović Juračić
Kazivanje poezije, 2min
8. Izbjeglice, Brian Bilston
Tea Bjeliš, 8. razred, OŠ Opuzen
Mentorica: Ivana Milić
Kazivanje poezije, 3min
9. Barka, Nelka Sardelić
Mato Bogdan, 7. razred, OŠ Orebić
Mentorica: Vesna Martinović
Monolog, 2min
10. Radosti po jeziku, Ivica Žaknić
Katarina Skokandić, 8. razred, OŠ Ante Curać-Pinjac
Mentorica: Anamarija Radovanović
Monolog, 5min
11. Priče za laku noć, Favilli i Cavallo
Lana Ančić, 5. razred, OŠ Trpanj
Mentorica: Ana Tulić Šale
Monolog, 4min
12. Priča o djetinjstvu, Siniša Glavašević
Roko Pavlović, 6. razred, OŠ Vladimir Nazor – Ploče
Mentorica: Ivana Pudar Pećar
Monolog, 4min
13. Prvi sudar, Zlatko Krilić
Dan Vukelić, 7. razred, OŠ Župa dubrovačka
Mentorica: Asija Kursar
Monolog, 4min
14. Pismo čovjeku, nepoznati autor
Dora Vicelić, 6. razred, OŠ Ivana Gundulića - Dubrovnik
Mentorica: Anamarija Didović Batinić
Kazivanje poezije, 3min
15. Znanje i logika, Mladen Kopjar
Marta Bakarić, 7. razred, OŠ Petra Kanavelića
Mentorica: Suzana Petković
Monolog, 4min
16. Mrzovolja, Milan Milišić
Lukša Hezonja, 7. razred, OŠ Lapad
Mentorica: Lenka Violić
Kazivanje poezije, 1:5min


Dramsko-scensko stvaralaštvo, pojedinačni nastupi osnovnih škola

1. Pobuna u bajkama, Anđelka Blažević
Učenici 1., 2. i 4. razreda OŠ Ante Curać-Pinjac
Mentorica: Anamarija Radovanović
Dramsko-scenska igra, 9min
2. Povuci-potegni, Ivana Radaljac
Učenici 4. razred OŠ Lapad
Mentorica: Ivana Radaljac
Lutkarska igra, 10min
3. Moj tovare poštovani, prilagodila Marina Šego prema Priče o tovaru
Učenici 3. i 4. razreda OŠ Smokvica
Mentorica: Marina Šego
Recital, 13min
4. Audicija za valentinovsku predstavu, Ivana Vitaljić
Učenici 3. i 4 razreda OŠ Trpanj
Mentorica: Ivana Vitaljić
Dramsko-scenska igra, 8min
5. Kamo je nestao Mali princ? prema tekstu Antoine de Saint Exupery priredila Slavica Jakišić
Učenici 7., 5 i 6.razreda OŠ Opuzen
Mentorica: Slavica Jakišić
Dramsko-scenska igra, 14min
6. Ivica i Marica, Nina Dajak
Učenici 7., 6. i 3. razred OŠ Orebić
Mentorice: Vesna Martinović i Nina Dajak
Dramsko-scenska igra, 7min
7. Pismo Marinu
Leeloo Jerinić i Lući Sarić, učenice 8. razreda OŠ Marina Getaldića
Mentorica: Ana Lokas
Dramsko-scenska igra, 3min
8. Četiri bakice
Učenici 6. razreda OŠ Gruda
Mentorica: Marijana Šerkić Despot
Dramsko-scenska igra, 5min
9. Sva priroda hram je, izbor iz pjesama raznih autora te članaka i novina
Učenici 6. razreda OŠ Ivana Gundulića
Mentorica: Maja Bezina
Recital, 8min
10. Priče za laku noć, rad dramske grupe
6. ,7. i 8. razreda OŠ Župa dubrovačka
Mentorica: Asija Kursar
Scenska igra, 14min
11. Iz dnevnika smrtno zaljubljene osmašice, rad dramske skupine prema tekstu Mihaela Karaula
Učenici 8. razreda OŠ Stjepana Radića - Metković
Mentorica: Tatjana Hazirović Juračić
Dramsko-scenska igra, 8min

STANKA OD 12:30 DO 13:00


Dramsko-scensko stvaralaštvo, pojedinačni nastupi srednjih škola

1. Pjesma mrtvog pjesnika, Dobriša Cesarić
Sara Ilišković, 1. razred, SŠ Petra Šegedina - Korčula
Mentorica: Đana Radovanović
Kazivanje poezije, 4min
2. Sudbina, Irena Vrkljan
Ivana Šutalo, 1. razred, Gimnazija Metković
Mentorica: Martina Pačić
Kazivanje poezije, 4min
3. Ja sam roba s greškom, Vesna Gulin
Saša Vukić, 2. razred, SŠ Petra Šegedina - Korčula
Mentorica: Maja Šestanović
Kazivanje poezije, 3min
4. I zagrli me Rade oko vrata, Bojan Žižović
Đivo Šimunović, 2. razred, Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića s pravom javnosti - Dubrovnik
Mentorica: Mirjana Žeravica
Kazivanje poezije, 2min
5. Iz dnevnika N.B. (Mačka na smeću), Milan Milišić
Paula Japunčić 4. razred, Ekonomska i trgovačka škola- Dubrovnik
Mentor: Davor Deranja
Monolog, 3min
6. O kapetane! Moj kapetane! Walt Whitman
Antun Spajić, 3. razred, Gimnazija Dubrovnik
Mentorica: Matilda Perković
Kazivanje poezije, 2min
7. Činjenično, Danijel Dragojević
Zoran Primorac, 1. razred, Srednja škola Metković
Mentorica: Nikolina Anković
Kazivanje poezije, 3min
8. Caroline Nouber, Nebojša Romčević
Adna Hebib, 3. razred, Gimnazija Dubrovnik
Mentorica: Janja Leščan
Monolog, 4min
9. Ana Karenjina, L. N. Tolstoj
Nikol Kešina, 3. razred, Gimnazija Metković
Mentorica: Ivanka Ujdur
Monolog, 4min
10. 1909., Antun Gustav Matoš
Marko Grljušić, 3. razred, SŠ Fra Andrije Kačića Miošića - Ploče,
Mentorica: Dejana Knežić Primorac
kazivanje poezije, 3:5min
11. Na betonu, Tomislav Čadež
Josip Popović, 2. razred, SŠ Fra Andrije Kačića Miošića – Ploče
Mentorica: Melanija Mijoč
Kazivanje poezije, 4min

Dramsko-scensko stvaralaštvo, skupni nastupi srednjih škola

1. Afitavanje i neke druge stvari II. dio, Renata Zlatković
Učenici 2., 3. i 4. razreda, Umjetnička škola Luke Sorkočevića
Mentorica: Marina Kljunak Čuikin
Dramsko-scenska igra, 20mi
2. Dreamer, dramska skupina
Učenici 1. razreda, SŠ Metković
Mentorica: Nikolina Anković
Dramsko-scenska igra, 18min
3. Groznica subotnje večeri, dramska skupina
Učenice 2 i 3. razreda, Gimnazija Dubrovnik
Mentorica: Matilda Perković
Dramsko-scenska igra, 12min

Povjerenstvo za dramski izraz:
Petra Jelača, kazališna kritičarka i teatrologinja
Hrvoje Sebastijan, kazališni glumac
Zdeslav Čotić, kazališni glumac

Državni izbornik:
Paolo Tišljarić, kazališni redatelj