Festival juda na rivi u Cavtatu

Festival juda na rivi u Cavtatu Festival juda na rivi u Cavtatu

JK Konavle-Cavtat

Judo klub Konavle-Cavtat održao je 25. lipnja povodom Dana državnosti tradicionalnu priredbu u Cavtatu. Program u trajanju od dva i po sata je počeo promenadom judaša u kimonima s medaljama i peharima kroz Cavtat sve do Trga dr. Franja Tuđmana gdje je priredbu otvorio predsjednik kluba Sado Bečić.

Sado Bečić je tom prilikom zahvalio Općini Konavle na novom tatamiju, Osnovnoj školi Cavtat na teminima za treniranje, Zajednici sportova Općine Konavle na praćenju potreba kluba i svim donatorima Kluba.

Uz njega okupljenim se obratio i tajnik Zajednice sportova Ivan Kralj koji je uz ostalo čestitao klubu na ovogodišnjim uspjesima, a nakon toga je glavni trener kluba Matko Klarić ukratko iznio podatke da je Klub u 2019. godini osvojio 105 medalja na 7 turnira, 9 državnih medalja na Prvenstvima Republike Hrvatske i to: 2 zlatne (Dora Obradović i Antonija Đurković), 3 srebrene (Mihaela Baule, Orsat Obradović i Petra Đurković) i 4 brončane medalje (Alessandro Bratoš, Fran Obradović, Petra Đurković i Mara Bagoje).

Uz to istaknuo je i žensku ekipu Kluba koja je ove godine ostala prva na prvenstvu Županije u Dubrovniku i peta u državi na Prvenstvu škola RH u Vinkovcima.

Zatim se prešlo na prezentaciju judo vještina pred komisijom u sastavu Sado Bečić crni pojas 5. DAN, Marko Sentić crni pojas 2.DAN i Denis Bečić crni pojas 3.DAN.

Polaganju je pristupilo 75 polagača za KYU POJASEVE te su svi uspiješno položili i to:

Plavi pojas: Matija Radović, zeleni Jelena Schmuch, Ivo Deranja, Ana Schmuch, Luka Fiorović, Alessandro Bratoš, Orsat Obradović, Ivo Muldini i Ivan Pavlin

Narančasto zeleni: Nikola Grmoljez, Mauro Butigan, Antonija Đurković

Narančasti: Antonio Butigan, Luka Ramadan, Luka Borković, Pero Šuljak, Lucija Šuljak, Luka Alfirević, Marjan Deranja, Dalia Schmuch, Paulo Miljas, Martin Šuljak, Jako Guljelmović i Dora Obradović

Žutonarančasti: Ivan Alfirević, Juraj Bete, Eva Luna Ivić, Ilija Ivić, Nika Katušić, Petar Fiorović, Pero Đangradović, Maroje Lazarević i Antonia Đuraš

Žuti: Gabriela Ljubišić, Antun Obrvan, Josipa Fiorović, Mara Bagoje, Cvijeto Schmuch, Vito Maroje Ateljević, Josip Hanzijer, Jakov Rokolj, Leo Slomović, Lucijan Prusina, Rubi Katarina Dadić, Dino Torti, Mauro Vojnić, Petar Kos, Kostić Lučić Tijan Valentin, Lučić Kostić Loris Timonty, Mihaela Baule, Maro Baule i Andrej Kristić

Žutobijeli: Marko Banac, Karlo Borković, Pavo Brailo, Špiro Cvitković, Mia Franković, Paola Katušić, Marko Janović, Matijan Krmek, Una Markulin, Mia Marević, Sara Pujo, Aurora Maria Puglisi, Ivan Pocrnja, Dora Pušić, Matija Ramadan, Ivan Sičaja, Niko Srgota i Maro Vinković.

Program je završio s akrobatskim vježbama koje su djeca pripremila za tu priliku i dodjelom KYU diploma, pojaseva i poklona svakom od prisutnih polagača.