Lapađani i Gimnazijalci pobjednici Gradskog na natjecanju Crvenog križa

Lapađani i Gimnazijalci pobjednici Gradskog na natjecanju Crvenog križa

Crveni križ

U subotu 7. ožujka održana su 24. put u cijeloj Hrvatskoj natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa. Natjecanje se održava u dvije kategorije i to: ekipe podmlatka (osnovne škole) i ekipe mladih (srednje škole). U Dubrovniku se natjecanje održalo u Gospinom polju.

Pobjednici dubrovačkog natjecanja su ekipe iz Osnovne škole Lapad i Gimnazije Dubrovnik.

Natjecatelje su pozdravili predsjednik Dubrovačkog Crvenog križa dr. Vicko Mihaljević i ravnatelj Živko Šimunović, te Dživo Brčić, pročelnika Upravnog odjela za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo Grada Dubrovnika.

Sudjelovali su učenici osnovnih škola i njihovi mentori: OŠ Antuna Masle – Orašac, mentor: Dejan Zerdum; OŠ Cavtat, mentorica: Marija Šeput; OŠ Gruda, mentorica: Ana Veselić; OŠ Lapad, mentorica: Nancy Obradović; OŠ Marina Držića, mentorica: Kristina Primorac; OŠ Marina Getaldića, mentorica: Kristina Primorac; OŠ Mljet, mentorica: Barbara Matić; OŠ Mokošica, mentorica: Milana Guinović; OŠ Primorje-Smokovljani, mentorica: Katica Matin; OŠ Slano, mentorica: Anita Begušić; OŠ Ston, mentorica: Ana Milun Mrčavić; OŠ Trpanj, mentorica: Anđela Miljak; OŠ Župa dubrovačka, mentorica: Matea Popović.

Sudjelovali su i učenici srednjih škola i njihovi mentori: Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića, mentorica: Bojana Hrstić; Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik, mentorica: Kristina Ćibarić; Gimnazija Dubrovnik, mentorica: Maja Sambrailo Ivanković; Medicinska škola Dubrovnik, mentor: Šime Karađole, Obrtnička škola, mentorica: Maja Grbavac, Pomorsko-tehnička škola, mentorica: Dalija Milić Kralj, Privatna gimnazija Dubrovnik, mentorica: Tifani Kusovac; Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik, mentor: Ivan Uđenija i Umjetnička škola Luke Sorkočevića Dubrovnik mentorica: Marina Kljunak Čuikin.

"Zahvaljujemo našim volonterima, manekenima iz OŠ Mokošica i članovima Kluba mladih GDCK Dubrovnik koji su svojim doprinosom pridonijeli uspješnosti provedbe natjecanja. Zahvaljujemo i sucima, liječnicima i medicinskim sestrama, našim volonterima koji su uspješno ocjenjivali pozicije iz prve pomoći te članovima povjerenstva za utvrđivanje i zbrajanje rezultata", ističu organizatori.

Pobjedničkim ekipama iz Osnovne škole Lapad i iz Gimnazije Dubrovnik želimo puno uspjeha na Međužupanijskom natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa, Dubrovačko-neretvanske i Splitsko-dalmatinske županije, koje se ove godine organizira u Dubrovniku 4. travnja 2020. godine.

U nastavku je poredak ekipa.

U kategoriji podmladak – osnovne škole:

1. Lapad

2. Mokošica

3. Antun Masle – Orašac

Marin Getaldić, Marin Držić, Gruda, Cavtat, Primorje, Slano, Ston, Župa dubrovačka, Mljet i Trpanj.

U kategoriji mladi - srednje škole:

1. Gimnazija Dubrovnik

2. Biskupijska klasična Gimnazija Ruđera Boškovića

3. Medicinska škola Dubrovnik

Umjetnička škola Luka Sorkočević, Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik, Obrtnička škola Dubrovnik, Privatna gimnazija Dubrovnik, Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik i Pomorsko-tehnička škola Dubrovnik.