DRAMA U GRUŽU Jugašima bod u posljednjoj sekundi!

DRAMA U GRUŽU Jugašima bod u posljednjoj sekundi! DRAMA U GRUŽU Jugašima bod u posljednjoj sekundi!
Grgo Jelavić / Pixsell Grgo Jelavić / Pixsell

Grgo Jelavić / Pixsell

Neočekivani bod dubrovačkih vaterpolista u 9. kolu skupine A Lige prvaka. Neočekivani jer su igrači Primorja EB 28 sekundi prije kraja vodili 11:9. Potom je smanjio mladi Splićanin Ante Visković, a iskusni i kvalitetni Riječani napravili početničku pogrešku. Mogli su čuvati loptu puni napad, ali Obradović je bio nestrpljiv, pokušao je postići pogodak. Jugaši su do lopte došli četiri sekunde prije kraja, a Bošković sa zvukom sirene izjednačio rezultat za veliku radost 800-tinjak gledatelja.

Dubrovčani su bolje otvorili utakmicu, vodili 3:1 sredinom druge četvrtine, a gosti iz Rijeke na prvi pogodak čekali devet minuta i 45 sekundi (Rumunj Radu). Do poluvremena preokret vaterpolista s Kvarnera, serija 3-0 za prvo vodstvo (4:3). Imali su primorjaši i rekordnih 7:4, u posljednjoj četvrtini 9:7, 10:8 i 11:9. Nije im bilo dovoljno jer jugaši se nisu predavali do samog kraja.

Do kraja grupne faze natjecanja u Ligi prvaka još je samo jedno kolo. Situacija je poprilično jasna, Primorje EB je osiguralo prvo mjesto, Barceloneta će zbog domaćinstva sigurno na Final Six, a Pro Recco je za dva boda bolji od Juga CO i u 10. kolu doma igraju protiv posljednjeplasiranog mađarskog Egera. Dubrovčani 3. svibnja gostuju u Ateni protiv Olympiakosa.

Jug CO – Primorje EB 11 : 11 (1:0, 2:4, 3:4, 5:3)

DUBROVNIK Gradski bazen u Gružu. Gledatelja 800. Suci: Stavridis (Grčka) i Teixido (Španjolska). Delegat LEN: Perišić (Srbija).

JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (13 obrana), Vranješ, Bošković 2(1), Janović 3, Šutalo 2, Benić, Marković 1, Bušlje 1, Visković 1, Dobud 1, Marelja, Macan, Nižić. Trener: Miho Bobić.

PRIMORJE ERSTE BANKA: Vićan (7 obrana), Radu 2, Buljubašić, Krapić 2 De. Varga 1, Peroš, Muslim, Petrović, Da. Varga 2, Obradović 1, Šetka, Garcia 3, Jelovina. Trener: Ivan Asić.

PETERCI: Jug CO 1-1, Primorje EB -

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug CO 8-11, Primorje EB 7-13

REZULTATI 9. KOLA

Jug CO – Primorje EB 11:11, Olympiakos – Pro Recco 6:12, Barceloneta – Eger 9:5.