Kineskinja Li prejaka za Konjuh

Ana Konjuh poražena je u 1. kolu Australian Opena, prvog teniskog Grand Slama sezone. Bolja od Konjuh bila je prošlogodišnja finalistica ovog turnira Kineskinja Na Li (6:2, 6:0).

Ana je svoje napravila u kvalifikacijama. Sa tri pobjede izborila je glavni turnir i novih 50 svjetskih bodova koji će joj na novoj WTA ljestvici osigurati plasman oko 200-tog mjesta (trenutno 239. igračica svijeta sa 255 bodova).

U 1. kolu glavnog turnira za 16- godišnju Dubrovkinju previsoka prepreka bila je 15 godina starija, 4. igračica svijeta Na Li. Rezultat govori o dominaciji Kineskinje.

Ana je osvojila prvi gem meča (servis gem), u drugom imala break loptu koju nije iskoristila, da bi u trećem gemu uspješno odservirala za vodstvo od 2:1. Od tog trenutka Li je osvojila 11 gemaova u nizu za uvjerljivo slavlje 6:2, 6:0.

Nakon povratka iz Australije, Anu čeka operacija lakta desne ruke koja bi je od teniskim terena trebala odvojiti 3-5 tjedana.