Sportska subota u Gospinom polju

Pobjede malonogometaša i odbojkašica, a poraz rukometaša.

U bogatom, subotnjem, sportskom programu u Sportskoj dvorani u Gospinom polju na rasporedu su bila tri susreta.

Prvo su na teren izašli rukometaši. U 1. kolu Druge hrvatske rukometne lige - južna skupina, rukometaši RKHM Dubrovnika poraženi su od RK Metković 1963., 30:31 (13:18). Dubrovčani su imali priliku za osvajanje boda, međutim nisu je iskoristili. Vladimir Penava je u zadnjim sekundama utakmice propustio realizirati "sedmerac" te su tako Metkovčani "odnijeli puni plijen" iz Gospina polja.

Nakon "drugoligaškog" susreta rukometaša uslijedila su dva "prvoligaška".

Prvo su parket zauzele odbojkašice. Nakon 14 godina "prvoligaška odbojka" se opet igra u Gospinom polju. U 1. kolu Prve hrvatske odbojkaške lige, odbojkašice ŽOK Dubrovnika bile su bolje od Nove Gradiške 3:1 (25:20, 19:25, 26:24, 25:17). Prijelomni trenutak susreta dogodio se u trećem setu, kada kod rezultata 24:24 Dubrovkinje bolje reagiraju te s dva uzastopna poena osvajaju set. u četvrtom, potpuna kontrola rezultata i zaslužena pobjeda odbojkašica ŽOK Dubrovnika.

Nakon odbojkašica, slavili su i malonogometaši MNK Square-a. Oni su u 1. kolu Prve hrvatske malonogometne lige bili bolji od Novog Marofa 5:1 (1:0) te su na najbolji mogući način započeli svoju povratničku sezonu u prvoligaško društvo.

Domaćine je u vodstvo doveo makedonski reprezentativac i ovosezonsko pojačanje Rangotov u 10. minuti susreta. Gosti izjednačuju u 25., da bi potom uslijedila četiri pogotka u njihovoj mreži. Micevski, također makedonski reprezentativac i novi član MNK Square-a zabija u 28., Šimunović u 36. i 38., a "točku na i" stavlja Rangotov u posljednjoj minuti susreta.