Tko je bio najbolji na gradskoj smotri LiDraNo?

Tko je bio najbolji na gradskoj smotri LiDraNo?

Facebook

Na jučerašnjoj gradskoj smotri LiDraNo 2020. u Kazalištu Marina Držića sudjelovalo je ukupno 175 učenika osnovnih i srednjih škola, koji su se natjecali i dramskom, literarnom i novinarskom stvaralaštvu.

U dramskom stvaralaštvu sudjelovalo je 77 učenika osnovnih i 24 učenika srednjih škola, u literarnom stvaralaštvu 25 učenika osnovnih i 13 učenika srednjih škola, te u novinarskom stvaralaštvu 25 učenika osnovnih i 24 učenika srednjih škola.

Povjerenstvo za literarno stvaralaštvo u sastavu Ljubica Brailo, Katja Bakija i Antonija Vlašić za Županijsku smotru LiDraNo 2020. odabralo je:

osnovne škole:

1. MOJ DJED, MORE I JA, Bruno Mijalić, 6.r. OŠ Lapad
Mentorica: Lenka Violić

2. RAZGOVORI U 46-ICI, Bruno Iveković, 7.r. OŠ Lapad
Mentorica: Ivana Marijanović Mekišić

3. PUSTOLOVINA S TAVANA, Ivan Jakov Knežević, 8.r. OŠ Marina Getaldića
Mentorica: Ana Lokas

4. NAJVAŽNIJA OSOBA U MOM ŽIVOTU, Frano Begušić, 6.r.OŠ Lapad
Mentorica: Ivana Marijanović Mekišić

5. MOJA LUCKASTA OBITELJ, Klara Tikvica, 8.r. OŠ Mokošica
Mentorica: Ivana Obradović

6. ŽELJA JEDNE PETICE, Lamija Mešković, 4.r., OŠ Ivana Gundulića
Mentorica: Dubravka Sambrailo

7. LJUDI I KNJIGE, Nina Kovačić, 6.r. OŠ Marina Držića
Mentorica: Ivana Šijaković Petric

srednje škole

1. SILUETE, Matea Vragolov, 4.r Gimanzije Dubrovnik
Mentorica: Lucijana Pendo

2. PJESME BEZ RIJEČI, Romana Knežević, 3.r Gimnazije Dubrovnik
Mentorica: Marina Đanović

3. TVORAC SREĆE, Isaura Brković, 4.r., Turistička i ugostiteljska škola
Mentorica: Ana Kukrika

4. HTJELA BIH…, Antonija Bračun, 2.r. Klasične Gimnazije Dubrovnik
Mentorica: Mirjana Žeravica

5. LJUBAV, Romana Dominković, 4.r. Gimnazije Dubrovnik
Mentorica : Antonia Korać Kusalić

6. SVETOME VLAHU NA DAR, Nikolina Družić, 4.r. Privatne Gimnazije
Mentorica: Ana Previšić

7. NESTALA, Maja Makivić, 2.r. Gimnazije Dubrovnik
Mentorica : Ana Njirić Aleksić

 

Povjerenstvo za dramsko stvaralaštvo u sastavu Zorica Kolić, Hrvoje Sebastijan, Srđana Šimunović za Županijsku smotru LiDraNo 2020. odabralo je:

kategorija pojedinačnih nastupa – osnovne škole

1. ''PREPLAŠENI MAČAK'', Pajo Kanižaj
Petra Vitasović, 4. razred OŠ Marina Getaldića
Voditeljica: Lidija Žitnik

2. ''LJUBAVNA PRIČA'', Sanja Pilić
Marijan Hajdić, 4. razred OŠ Antuna Masle
Voditeljica: Ružica Bokun

3. ''PISMO ČOVJEKU'', nepoznati autor
Dora Vicelić, 6. razred OŠ Ivana Gundulića
Voditeljica: Anamarija Didović Batinić

4. ''MRZOVOLJA'', Milan Milišić
Lukša Hezonja, 7. razred OŠ Lapad
Voditeljica: Lenka Violić

kategorija skupnih nastupa – osnovne škole

1. ''POVUCI - POTEGNI'', Ivana Radaljac
Grupa učenika 4. razreda OŠ Lapad
Voditeljica: Ivana Radaljac

2. ''SVA PRIRODA HRAM JE'', izbor iz pjesama
Grupa učenika 6. razreda OŠ Ivana Gundulića
Voditeljica: Maja Bezina

3. ''PISMO MARINU'', Karmen Staničić
Učenice 8. razreda OŠ Marina Getaldića
Voditeljica: Ana Lokas

kategorija pojedinačnih nastupa – srednje škole

1. ''CAROLINE NOUBER'', Nebojša Romčević ,
Adna Hebib, 3. razred Gimnazije Dubrovnik
Voditeljica: Janja Leščan

2. ''O KAPETANE! MOJ KAPETANE!'', Walt Whitman
Antun Spajić, 3. razred Gimnazije Dubrovnik
Voditeljica: Matilda Perković

3. ''I ZAGRLI ME RADE OKO VRATA'', Bojan Žižović
Đivo Šimunović, 2. razred Biskupijske klasične gimnazije Ruđera Boškovića s pravom javnosti
Voditeljica: Mirjana Žeravica

4. ''IZ DNEVNIKA N.B. (MAČKA NA SMEĆU)'', Milan Milišić
Paula Japunčić, 4. razred Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik
Voditelj: Davor Deranja

kategorija skupnih nastupa – srednje škole

1. ''AFITAVANJE I NEKE DRUGE STVARI II.DIO'', Renata Zlatković
Grupa učenika 2. i 4. razreda Umjetničke škole Luke Sorkočevića
Voditeljica: Marina Kljunak Čuikin

2. ''GROZNICA SUBOTNJE VEČERI'', učenici dramske grupe
Grupa učenika 2. i 3. razreda Gimnazije Dubrovnik
Voditeljica: Matilda Perković

Povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo u sastavu Ana Prohaska Vlahinić, Ivica Puljić i Silvia Rudinović za Županijsku smotru LiDraNo 2020. odabralo je:

samostalni novinarski radovi – osnovne škole

1. PUTOVANJE U ZELENU ČAROLIJU, Eva Baletić, 5.r. OŠ Marina Getaldića
Mentorica: Katica Lujo

2. MISLITE SVOJIM GLAVOM!, Paola Depolo, 7.r. OŠ Marina Getaldića
Mentorica: Katica Lujo

3. (NE)ZABORAVLJENI SUPER MARIO, Marin Grilec, 7.r OŠ Lapad
Mentorica: Danijela Bubalo

4. POPULARNA PJEVAČICA RASPLESALA STRADUN, Marija Filičić, 5.r. OŠ Marina Getaldića
Mentorica: Katica Lujo

5. USPON SKYWALKERA, Jakov Lazar, 7.r. OŠ Marina Getaldića
Mentorica: Katica Lujo

6. DIKTIRA LI MODA NAŠ NAČIN ŽIVOTA, Elza Filipović, 8.r. OŠ Marina Getaldića
Mentorica: Ana Lokas
radijske emisije

1. LAPADSKI ĐIR-HOMO SVI NA PLIVANJE!, učenice 8.r. OŠ Lapad
Mentorica: Danijela Bubalo

2. SVIJET ZA PET! učenici 5.r OŠ Ivana Gundulića
Mentorica: Barbara Ogresta

samostalni novinarski rad – srednje škole

1. ZA TEBE 1000 PUTA!, Tin Ercegović, 1.r. Gimnazije Dubrovnik
Mentorica: Anđela Džamarija

2. PAR BRZOPOTEZNIH PITANJA ZA NAJBOLJE MULTITASKERE U GIMNAZIJI DUBROVNIK, Margarita Koši, 2.r. Gimnazije Dubrovnik
Mentorica: Anđela Džamarija

3. MORAŠ BITI NAJBOLJI DA TE PRIMIJETE, Matea Brautović, 2.r. Gimnazije Dubrovnik
Mentorica: Anđela Džamarija

4. 36 DANA PONOSA, DOSTOJANSTVA I JEDINSTVA, Matea Brautović, 2. r. Gimnazije Dubrovnik
Mentorica: Anđela Džamarija

5. ŠKOLA ZA ŽIVOT ILI SMRT, Matea Brautović, 2.r. Gimnazije Dubrovnik
Mentorica: Anđela Džamarija

6. PRIJATELJI STARI GDJE STE,? Davor Paradžik, 1.r. Gimnazije Dubrovnik
Mentorica: Anđela Džamarija

 


radijska emisija i radioigra

1. CIMERICE, učenice 3. i 4. razreda Gimnazije Dubrovnik
Mentorica: Lucijana Pendo

2. OD BUBICE DO IGLICE, učenice 3.razreda Gimnazije Dubrovnik
Mentorica: Ana Njirić Aleksić