Tko su najbolji na županijskom natjecanju LiDraNo?

Tko su najbolji na županijskom natjecanju LiDraNo?

Radio Dubrovnik

Na županijsku smotru LiDraNo 2020. pristiglo je 27 literarnih radova osnovnih škola, 15 novinarskih radova, 7 školskih listova i 5 radijskih emisija. Na smotru za srednje škole pristiglo je 15 literarnih radova, 7 novinarskih radova, 3 radijske emisije te dva školska lista.

Ukupno je sudjelovalo preko 200 učenika i 50 mentora, a u nastavku donosimo rezultate.

 

 

ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2020. DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE

Škola domaćin: Gimnazija Dubrovnik

 Mjesto i vrijeme održavanja 11. ožujka 2020., Kazalište Marina Držića

 

STRUČNA POVJERNESTVA ZA PROSUDBU:

Povjerenstvo za dramski izraz:

Petra Jelača, kazališna kritičarka i teatrologinja

Hrvoje Sebastijan, kazališni glumac

Zdeslav Čotić, kazališni glumac

 

Državni izbornik:

Paolo Tišljarić, kazališni redatelj

 

Povjerenstvo za literarni izraz:

Ivan Cikatić, profesor i književnik

Mariela Marković, profesorica i književnica

Stanislava Nikolić Aras, književnica

 

Povjerenstvo za novinarski izraz

Baldo Marunčić, novinar

Ivica Puljić, novinar

Leona Rašica, novinarka

 

Povjerenstvo za radijski izraz

Ivana Androić, glavna urednica Radio Ragusa

Branimir Jelić, tehnička podrška Radio Ragusa

Suzi Sokol, radijska voditeljica

 

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO, POJEDINAČNI NASTUPI OSNOVNIH ŠKOLA          

1. Sreća, Ivica Vanja Rorić 

Helena Penetra, 5. razred, OŠ Gruda

Mentorica: Marijana  Šerkić  Despot     

Kazivanje poezije,2min

 

2. Barka, Nelka Sardelić

Mato Bogdan, 7. razred, OŠ Orebić

Mentorica: Vesna Martinović 

Monolog, 2min

               

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO, SKUPNI NASTUPI OSNOVNIH ŠKOLA    

1. Povuci-potegni, Ivana Radaljac          

Učenici 4. razred OŠ Lapad         

Mentorica: Ivana Radaljac          

Lutkarska igra, 10min

                              

2. Kamo je nestao Mali princ? prema tekstu Antoine de Saint Exupery priredila Slavica Jakišić

Učenici 7., 5 i 6.razreda OŠ Opuzen

mentorica: Slavica Jakišić

Dramsko-scenska igra, 14min

 

3. Moj tovare poštovani, prilagodila Marina Šego prema Priče o tovaru              

Učenici 3. i 4. razreda OŠ Smokvica        

Mentorica: Marina Šego                                            

Recital, 13min

 

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO, POJEDINAČNI NASTUPI SREDNJIH ŠKOLA

1. Caroline Nouber, Nebojša Romčević

Adna  Hebib, 3. razred, Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Janja Leščan                             

Monolog, 4min

 

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO, SKUPNI NASTUPI SREDNJIH ŠKOLA                       

1. Groznica subotnje večeri, dramska skupina 

Učenice 2 i 3. razreda, Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Matilda Perković

Dramsko-scenska igra, 12min   

 

LITERARNI IZRAZ – OSNOVNE ŠKOLE

1. Kapljica

Helena Penetra, 5. razred, OŠ Gruda

Mentorica: Marijana Šerkić Despot

 

2. Moje Konavle

Roko Miljan Popović, 6. razred, OŠ Cavtat

Mentor: Ivan Marić                       

 

3. Eskurzija

Veronika Dovijanić, 8. razred, OŠ Blato

Mentorica: Ljubica Andreis

 

4. Raj na zemlji

Marin Miljak, 7. razred, OŠ Trpanj

Mentorica: AnaTulić Šale            

 

5. Želja jedne petice

Lamija Mešković 4. razred, OŠ Ivana Gundulića - Dubrovnik

Mentorica: Dubravka Sambrailo

 

 

LITERARNI IZRAZ – SREDNJE ŠKOLE

1. U meni su dva vuka

Nina Soče, 1. razred SŠ, Gimnazija Metković

Mentorica: Martina Pačić

 

2. Pjesme bez riječi 

Romana Knežević, 3. razred, Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Marina Đanović       

 

3. Htjela bih…

Antonija Bračun,2. razred, Klasična Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Mirjana Žeravica

 

4. Nestala          

Maja Makivić, 2. razred, Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Ana Njirić Aleksić    

 

NOVINARSKI IZRAZ

SAMOSTALNI NOVINSKI RAD – OSNOVNE ŠKOLE

1. Bijela traversa, članak

Lara Leitao, 7. razred, OŠ Gruda

Mentorica: Ana Veselić 

 

2. Moja slika Vijetnama, putopis

Nika Kralj, 8. razred, OŠ Cavtat 

Mentorica: Marijana Đuraš

 

3. Mislite svojom glavom! intervju       

Paola Depolo, 7. razred, OŠ Marina Getaldića

Mentorica: Katica Lujo                 

 

SAMOSTALNI NOVINARSKI RAD – SREDNJE ŠKOLE        

1. Par brzopoteznih pitanja za najbolje multitaskere u Gimnaziji Dubrovnik, intervju

Margarita Koši, 2. razred, Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Anđela Džamarija   

 

2. Moraš biti najbolji da te primijete, intervju

Matea Brautović, 2. razred, Gimnazija Dubrovnik

Mentorica: Anđela Džamarija   

 

ŠKOLSKI LIST – OSNOVNE ŠKOLE

1. Tintilinić, OŠ Gruda

Urednica: Ilia Letunić, 8. razred

Mentorica: Ana Veselić               

               

2. Kreket, OŠ don Mihovila Pavlinovića

Urednik: Filip Jerković, 8. razred

Mentorica:  Katica Salacan

 

3. Vidra, OŠ Marina Držića          

Urednica: Lara Mezei, 7. razred

Mentorica: Maris Batričević       

 

ŠKOLSKI LIST – SREDNJE ŠKOLE

1. Infođir broj 31, Gimnazija Dubrovnik

Urednica: Matea Brautović, 2. razred

Mentorica: Anđela Džamarija   

 

2. Infođir broj 32, Gimnazija Dubrovnik

Urednica: Matea Brautović, 2. razred

Mentorica: Anđela Džamarija   

 

RADIJSKI IZRAZ – OSNOVNE ŠKOLE

1. Svijet za 5! OŠ Ivana Gundulića Dubrovnik    

Učenici 5. razred

Mentorica: Barbara Ogresta      

Radijska emisija

 

2. Voda, OŠ Petra Kanavelića    

Mislav Tomičić i Vito Melhior, 7. razred

Mentorica: Suzana Petković

Radijska emisija                              

               

4. Posljednji hrvatski brodograditelj, OŠ Ante Curać-Pinjac      

Katarina Skokandić i Jakica Bakarić, 8. razred

Mentorica: Anamarija Radovanović       

Radijska emisija

 

RADIJSKI IZRAZ – SREDNJE ŠKOLE

1. Putuj, uči, vrati se kući! Gimnazija Metković

Marija-Kristina Majčicai Petar Borovac, 2. razred i 3. razred

Mentorica: Suzana Nižić

Radijska emisija                              

               

2. Od bubice do iglice, Gimnazija Dubrovnik

Anadora Kukrika i Ivia Ana Car, 3. razred

Mentorica: Ana Njirić Aleksić

Radijska emisija              

 

3. Cimerice, Gimnazija Dubrovnik

Skupina učenica 3 i 4. razred     

Mentorica: Lucijana Pendo

Radioigra