Violić zlatna, Pavić brončana na Europskom juniorskom kupu u Poznanu

JK Dubrovnik 1966.

Članice Judo kluba Dubrovnik 1966. i hrvatske reprezentativke Anđela Violić i Petrunjela Pavić s odličjima se vraćaju s Europskog juniorskog judo kupa, koji se u poljskom Poznanu održao proteklog vikenda.

Bio je to u jakoj konkurenciji završni nastup i provjera forme prije Europskog juniorskog prvenstva. I forma je potvrđena, jer je Violić osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 70 kilograma, svladavši predstavnice Izraela, Bjelorusije i Poljske. Taj joj je rezultat ujedno donio 9. mjesto na ljestvici najboljih juniorki svijeta.

Petrunjela Pavić osvojila je pak brončanu medalju u kategoriji do 78 kilograma i time ostvarila kontinuitet rezultata, jer joj je ovo treća medalja na europskim kupvima u ovoj godini.

Inače, turnir je okupio reprezentacije 25 zemalja Europe, Azije, Sjeverne Amerike i Afrike.

Uz Violić i Pavić, na popisu hrvatske judo reprezentacije za Europsko juniorsko prvenstvo, koje se od 12. do 15. rujna održava u Finskoj, našao se i Josip Bulić (do 90 kilograma), koji je nastup osigurao prije dva tjedna u Pragu.