Radio Dubrovnik

07:08 / 26.08.2013.

Autor: Davor Buconić

3. HNL - jug, 1. kolo

GOŠK i Zmaj Iz Blata pobjedom, a Neretva, Neretvanac te Konavljanin s porazom otvorili novu sezonu natjecanja u 3. HNL - južna skupina.

Počelo je natjecanje u 3. HNL - južna skupina. Liga broji 18 klubova, a u sezoni 2013./2014. "boje" županijskih predstavnika branit će GOŠK (Dubrovnik), Zmaj (Blato na Korčuli), Neretva (Metković), Neretvanac (Opuzen) i Konavljanin (Čilipi).

GOŠK je na otvaranju sezoni, nastavio s nepobjedivosti na domaćem terenu (prošle sezone Dubrovčani su u 15 "domaćih " utakmica ostvarili 13 pobjeda i 2 neriješena rezultata) pobjedom protiv Zmaja iz Makarske 1:0. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Ante Kovačić u 25. minuti.

Konavljanin je poražen na gostovanju u Omišu od istoimenog domaćina 2:1. Gosti su do prednosti od 2 pogotka došli golovima Žilića (52. minuta) i Rojića (58. minuta). Pogodak za Konavljanin postigao je Vlaho Grbešić iz kaznenog udarca u 90. minuti.

Neretva je domaćim porazom otvorila sezonu. Bolji od Metkovčana, na igralištu "Iza vage" bio je prvi favorit natjecanja Šibenik 2:0.

U županijskom derbiju, Zmaj iz Blata, na "vrućem" domaćem terenu, na Zlinju, svladao je Neretvanca iz Opuzena 1:0. Gol vrijedan 3 boda postigao je Rafael Batista Dos Santos u 28. minuti.

Rezultati 1. kola :

GOŠK – Zmaj Makarska 1:0, Omiš – Konavljanin 2:1, Imotski – Kamen 3:0, Mosor – Jadran (KS) 3:1, Hrvace – Zagora 0:0, Val – Primorac 1929. Stobreč 4:2, BŠK Zmaj – Neretvanac 1:0, Neretva – Šibenik 0:2, Croatia Zmijavci – Junak 5:2

Raspored 2. kola:

Subota (31. kolovoza): Jadran (KS) – GOŠK, Konavljanin – Val, Šibenik – Neretvanac, Junak – Omiš, Kamen – Croatia Zmijavci, Zagora – Imotski, Zmaj Makarska – Hrvace,

Nedjelja (1. rujna): Neretva – Mosor, Primorac 1929. Stobreč – BŠK Zmaj