Radio Dubrovnik

20:41 / 04.09.2013.

Autor: Davor Buconić

3. HNL - jug, 3. kolo

U županijskim derbijima, Konavljanin u gostima bolji od Zmaja, GOŠK i Neretva remizirali

U 3. kolu prvenstva odigrana su dva županijska derbija. U Blatu, gost sa Grude, Konavljanin, iznenađujuće je pobijedio domaćina, BŠK Zmaj, 3:1. Blaćani su uvjerljivo otvorili sezonu (plasman u 1. kolo Kupa Hrvatske te dvije pobjede u prva dva prvenstvena kola) dok su gosti ovo kolo dočekali na začelju prvenstvene ljestvice. Kad se tome pridoda "vrući" domaći teren, na Zlinju, malo je bilo onih koji su vjerovali da Konavljani mogu do bodova. Upravo se to dogodilo. Pogotcima Šmanjka (34. minuta), Bogdana (52.) i Garbe (60.) gosti su došli do nedostižne prednosti i tri boda "odnijeli" u Konavle. Pogodak za konačnih 1:3 postigao je Pedišić u 71. minuti.

U drugom županijskom derbiju ovoga kola, na Lapadu, GOŠK i Neretva odigrali su bez pobjednika - 1:1. Domaćini dolaze u prednost pogotkom Caputa u 35. minuti, a bod gostima donosi i konačni rezultat utakmice postavlja Ereš u 71. minuti.

Neretvanac je došao do prve prvenstvene pobjede, kao domaćin bio je bolji od Primorca iz Stobreča 2:1. Gosti bolje otvaraju susret i pogotkom Vuličevića u 28. minuti na poluvrijeme odlaze s rezultatskom prednošću. Preokret i pobjedu domaćinima donose Vasilj (54. minuta, kazneni udarac) i Bubalo (67.).

Na prvenstvenoj ljestvici vode Val, Mosor i Omiš sa po 7 bodova, a na začelju je Primorac iz Stobreča bez boda. Od županijskih trečeligaša BŠK Zmaj je 6. sa 6 bodova, Neretvanac i GOŠK 10. i 11. sa po 4 boda, Konavljanin je 14. sa 3, a Neretva 16. sa jednim osvojenim bodom.

Sljedeće kolo igra se već u subotu i nedjelju (7. i 8. rujna).  U subotu, Konavljanin je domaćin Neretvancu, GOŠK gostuje u Žrnovnici kod Mosora, a Zmaj putuje u Sinj na ogled sa Junakom. U nedjelju, Neretva dočekuje Hrvace.

Rezultati 3. kola:

Omiš – Kamen 1:0, Hrvace – Jadran (KS) 3:0, Imotski – Zmaj Makarska 0:1, Val – Junak 0:0, GOŠK – Neretva 1:1, BŠK Zmaj – Konavljanin 1:3, Mosor – Šibenik 0:0, Neretvanac – Primorac 1929. Stobreč 2:1, Croatia Zmijavci – Zagora 5:0

Raspored 4. kola:

Subota (7. rujna): Mosor – GOŠK, Konavljanin – Neretvanac, Junak – BŠK Zmaj, Kamen – Val, Zagora – Omiš, Zmaj Makarska – Croatia Zmijavci, Jadran (KS) – Imotski, Šibenik – Primorac 1929. Stobreč

Nedjelja (8. rujna): Neretva – Hrvace

Poredak:

1. Val 7 bodova (7:2), 2. Mosor 7 bodova (5:2), 3. Omiš 7 bodova (4:2), 4. Croatia Zmijavci 6 bodova (13:8), 5. Imotski 6 bodova  (4:1), 6. BŠK Zmaj 6 bodova (4:3), 7. Zmaj Makarska 6 bodova (2:1), 8. Šibenik 5 bodova (4:2), 9. Hrvace 4 boda (3:2), 10. Neretvanac 4 boda (4:4), 11. GOŠK  4 boda (2:5), 12. Kamen 3 boda (6:7), 13. Jadran Kaštel Sućurac 3 boda (5:6), 14. Konavljanin 3 boda (4:6), 15. Junak 2 boda (3:6), 16. Neretva 1 bod (2:5), 17. Zagora 1 bod (0:6), 18. Primorac 1929. Stobreč bez boda (3:8).