Košarkašice PGM Raguse pobjeđuju u nizu!

14.12.2013.

22:25

Autor: Davor Buconić

A - 1 Liga za košarkašice, 10. kolo: PGM Ragusa – Rockwool Pula 70:62 (18:14, 11:19, 20:18, 21:11)

Nakon pobjeda u zadnja dva kola A - 1 lige za košarkašice, doma protiv Splita 89:54 i u gostima protiv Zadra 67:62, treću prvenstvenu pobjedu u nizu košarkašice PGM Raguse ostvarile su u 10. kolu natjecanja, u sportskoj dvorani u Gospinom polju, pobijedivši ekipu Rockwool Pule 70:62.

Na ulazu u zadnju četvrtinu gošće vode 51:49. U 36. minuti, nakon pogođenih slobodnih bacanja Zubak, imaju minimalnu prednost - 56:55. Uslijedila je serija Dubrovkinja od 10:0 koju je polaganjem zaključila Pocrnjić za +9 domaćeg sastava (65:56). Pitanje pobjednika bilo je riješeno.

U redovima Raguse svih 40 minuta na parketu provele su Carmen Miloglav i Ivona Matić. One su bile i najefikasnije igračice u sastavu trenera Zdravka Kitina sa postignutih po 17 koševa. Kod gošći bolja od ostalih Pačkovski sa 24 koša na susretu.

Nakon deset odigranih kola, PGM Ragusa ima omjer pobjeda i poraza 5-4 (slobodne u jednom kolu) te se nalaze na 6. mjestu prvenstvene ljestvice (u konkurenciji 11 ekipa).

U posljednjem kolu prvog dijela natjecanja, Dubrovkinje gostuju u  Šibeniku gdje u subotu, 21. prosinca od 20 sati igraju protiv ŽKK Šibenik.

PGM Ragusa – Rockwool Pula 70:62 (18:14, 11:19, 20:18, 21:11)