10:25 / 07.02.2019.

Autor: Radio Dubrovnik

Liga prvaka: Jug remizirao kod Olympiacosa

Grgo Jelavic/PIXSELL

U 8. kolu LEN Lige prvaka VK Jug Croatia osiguranje odigrao je 10:10 (4:2, 3:2, 0:2, 3:4) na teškom gostovanju u Ateni protiv aktualnog prvaka Europe Olympiacosa te ni nakon osam kola ne poznaju poraz. Sa sedam pobjeda i remijem u skupini B drži prvo mjesto s 22 boda.

Jug je u Grčkoj odigrao dva različita poluvremena. U prve dvije četvrtine Grci su dominirali, a Jugaši nisu pronalazili rješenja u napadu. Olympiacos je imao prednost 6:2, a kad su se Jugaši približili na 6:4 Obradović je pogodio za 7:4 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu u bazen je uskočio neki drugi Jug, onaj kojeg znamo iz prvih sedam kola. Obrana je bila vrhunska, a napad je lakše prolazio. Uspjeli su Jugaši i preokrenuti rezultat na 7:9, ali su se Grci uspjeli oporaviti i poravnati na 9:9. Kad je Žuvela pogodio za 9:10, Jugaši su se ponadali da će kući otputovati s punim plijenom, ali taj plan pomrsio im je Genidounias 19 sekundi prije kraja.

Jug CO je vodeći u skupini B s 22 osvojena boda, Sport management je drugi sa 16, dok treću poziciju drže Olympiacos i Szolnoki s 12 bodova. U 9. kolu 27. veljače Jug CO gostuje u Zagrebu kod Mladosti.