19:57 / 28.08.2013.

Autor: Davor Buconić

Pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa

Zmaj iz Blata - u 1. kolu Kupa Hrvatske!

BŠK Zmaj, pobjednik županijskog nogometnog kupa Dubrovačko - neretvanske županije, u pretkolu Kupa Hrvatske bio je bolji od domaćeg Borca iz Imbriovca, pobjednika županijskog nogometnog kupa Koprivničko - križevačke županije i člana Prve županijske lige, 5:2.

U trećem nastupu u pretkolima Kupa, Blaćani su došli do prve pobjede (u sezonama 2010/2011 i 2011/2012 nisu bili uspiješni) te su izborili plasman u prvo kolo Kupa Hrvatske.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom domaćina 2:1. Blaćani su poveli u drugoj minuti susreta pogotkom Luke Rovčanića, no domaćin s dva pogotka u nizu odlazi na odmor s rezultatskom prednosti. U drugom poluvremenu - preokret. Golovima Pedišića, Batiste, Rovčanića i Nobila Blaćani pobijeđuju domaćeg županijskog ligaša 5:2 i ostvaruju povijesni uspijeh - plasman u prvo kolo Hrvatskog nogometnog kupa te sada sa nestrpljenjem očekuju ždrijeb i možda koje "veliko ime hrvatskog nogometa" na suprotnoj strani.

Podsjetimo "boje županijskog nogometa" prošle je godine više nego uspješno branio dubrovački GOŠK koji je došao do četvrtfinala natjecanja gdje ga je kasnije u dvije utakmice porazio kasniji finalist, prvoligaš Lokomotiva (0:1 u Dubrovniku i 0:0 u Zagrebu).