13:55 / 25.02.2013.

Autor: Davor Buconić

Prvenstvo Dubrovnika u skijanju

Na Kupresu najbolji Pujo i Konjevod

U organizaciji Skijaškog kluba Libertas, na Kupresu je održano Prvenstvo Dubrovnika u veleslalomu. Nastupilo je ukupno 59 natjecatelja u ukupno 9 uzrasnih kategorija.

Natjecanje je održano na stazi duljine 650 metara, visinske razlike 120 metara s 20 vrata.

U ženskoj konkurencije nastupilo je 12 skijašica u četiri uzrasne kategorije, a u muškoj 47 skijaša podijeljenih u pet kategorija. Najbolja kod mlađih djevojčica bila je Tina Lučić. Karla Kuzmanić pobjednica je kod starijih djevojčica, a Martina Konjevod najbrža je juniorka, ujedno i pobjednica u ukupnom poretku skijašica. Kod seniorki  prvo mjesto osvojila je Dubravka Nebergoj

Lukša Gavranić prvi je u konkurenciji mlađih dječaka, a Nikola Ivičević kod starijih dječaka. Najbrži junior bio je Ivan Ivičević. Davor Pujo pobjednik je u konkurenciji seniora te u sveukupnoj konkurenciji skijaša. Najbolji veteran bio je Zoran Čosić.