RKHM Dubrovnik - RK Kamičak Sinj 29:28

30.11.2013.

23:46

Autor: Davor Buconić

U utakmici 8. kola Druge hrvatske rukometne lige - južna skupina, u Gospinom polju, RKHM Dubrovnik pobijedio je momčad Kamička iz Sinja 29:28 (18:13).

U derbiju kola (3. i 4. momčad Lige ) bolji su bili Dubrovčani. Pogotkom Anesa Avdića u 48. minuti susreta rukometaši Dubrovnika imaju prednost od +7, 28:21. Gosti tada rade seriju od 4:0 (28:25 u 54. minuti) koju Bušlje prekida svojim osmim pogotkom na susretu za 29:25 (55. minuta). Do kraja utakmice gosti postižu tri pogotka u nizu (57., 58. i 60. minuta), imaju i posljedni napad za izjednačenje, ali golman domaćih Aldin Hajdarović brani šut gostiju za očuvanje prednosti i pobjedu RKHM Dubrovnika 29:28.

U momčadi RKHM Dubrovnik, najefikasniji je bio Vladimir Penava sa 9 pogodaka, 8 je postigao Nikša Bušlje, a 7 Maro Dabelić. Najefikasniji igrač susreta, bio je igrač Kamička, Josip Borozan sa 10 pogodaka.

U osam odrigranih kola natjecanja Dubrovčani imaju pet pobjeda, jedan neodlučen susret i jedan poraz dok su u jednom kolu bili slobodni.

U susretu dva naša županijska predstavnika, na Korčuli, istoimeni domaćin poražen je od vodećeg sastava lige, Metkovića 1963., 20:31. To je Korčulanima peti poraz u natjecanju, a imaju i dvije pobjede, dok Metkovčani imaju maksimalan učinak u sedm odigranih utakmica.

Na tablici vodeći je Metković 1963 (14 bodova), ispred Solina i Dubrovnika (oba 11 bodova).

U sljedećem, 9. kolu, u subotu 7. prosinca, RKHM Dubrovnik igra u gostima protiv momčadi Trilja Pršut Voštane. To je ujedno i posljednje kolo jesenskog djela prvenstva. Nastavak natjecanja je 15. veljače kad se igraju utakmice 10.-og kola.

RKHM Dubrovnik - RK Kamičak Sinj 29:28 (18:13)