Radio Dubrovnik

20:09 / 16.10.2013.

Autor: Davor Buconić

TJVL, 3. kolo: Jug CO - Jadran Herceg Novi 16:6

U 3. kolu Triglav Jadranske vaterpolske lige, vaterpolisti Jug CO su na bazenu u Gružu uvjerljivo svladali Jadrana iz Herceg Novog 16:6 (6:2, 3:2, 4:0, 3:2).

Nakon dvije pobjede u prva dva kola natjecanja, uvjerljive doma protiv Šibenika 23:4 i "teške" u gostima protiv Budve 8:7, Jugaši su došli do nove uvjerljive pobjede na bazenu u Gružu.

Nakon gostujućeg vodstva od 1:0 (Sekulić) Jugaši do kraja prve četvrtine rješavaju pitanje pobjednika (6:2). Nakon druge četvrtine Jug CO ima prednost od 5 razlike (9:4). Uvjerljivom trećom četvrtinom (4:0) razlika se penje na +9 (13:4). U posljednjoj dionici igre rutinsko odrađivanje posla protiv gostiju iz Novog, koji su u prva dva kola natjecanja ostvarili dvije pobjede na domaćem terenu protiv splitskih klubova, Jadrana (19:9) i POŠK-a (11:5).

Najefikasniji među Jugašima bio je Miho Bošković s 4 postignuta pogotka, 3 je postigao Benić, po 2 su dodali Marković, Šutalo i Dobud, a po jedan Janović, Marelja i Macan. Na golu Jug CO Bijač je obranio 8 udaraca gostiju, a Nižić 5. Od sedam prilika s igračem više Jugaši su ih iskoristili tri, dok su gosti od četiri situacije s igračem više postigli dva pogotka.

U sljedećem, 4. kolu, u subotu (19. listopada) vaterpolisti Jug CO igraju u Splitu, protiv Mornar Brodospasa. Početak utakmice je u 19 sati.