TJVL, 4. kolo: Mornar BS - Jug CO 5:9

19.10.2013.

21:06

Autor: Davor Buconić

U 4. kolu Triglav Jadranske vaterpolske lige, vaterpolisti Jug CO, na gostovanju u Splitu, pobijedili su Mornar Brodospas 9:5 (3:0, 2:2, 1:1, 3:2)

Jugaši predvođeni Mihom Boškovićem (dva pogotka) odlično otvaraju susret te prvu dionicu igre dobivaju rezultatom 3:0. Nakon vodstva Jugaša 5:0 (Visković, Macan, Bušlje) domaćini s dva gola u nizu (Burić, Lozina) zaključuju drugu četvrtinu i na poluvrijeme se odlazi vodstvom Jug CO od 5:2. U trećoj četvrtini Janovićev vanjski šut donosi prednost Dubrovčanima od +4. Mornar uzvraća krajem treće i početkom četvrte golovima Marinić - Kragića i Letice te dolaze na dva pogotka zaostatka (4:6). Jugaši odgovaraju pogotcima Markovića i Vranješa te uspješno privode utakmicu kraju za novu prvenstvenu pobjedu.

Najefikasniji Jugaš u Splitu bio je Miho Bošković s dva postignuta pogotka. Po jedan pogodak postigli su: Vranješ, Janović, Šutalo, Marković, Bušlje, Visković i Macan.

U sljedećem, 5. kolu, vaterpolisti Jug CO, u Gružu, domaćini su Medvešćaku. Utakmica se igra u srijedu, 30. listopada.