TJVL, 7. kolo: Jug CO - Mladost 11:4

16.11.2013.

22:38

Autor: Davor Buconić

U derbi susretu 7. kola Triglav Jadranske vaterpolo lige, u Gružu, dubrovački Jug CO pobijedio je zagrebačku Mladost 11:4 (3:1, 4:1, 1:0, 3:2).

Utakmica je bila derbi samo u najavi, Jugaši su i ovom prilikom pokazali da su puno bolji od Zagrepčana koji su zakazali u, možda najvažnijem segmentu vaterpolske igre - u situaciji s igračem više. Od deset prilika postigli su samo jedan pogodak što nije samo njihova krivnja već sigurno i zasluga Jugove obrane, prvenstveno odličnog vratara Marka Bijača (12 obrana u tri četvrtine). U poluvremenu Jug je već imao sigurnu prednost od 7:2 i bez većih napora utakmicu je priveo kraju. Rezultat bi sigurno bio uvjerljiviji da Mladost na vratima nije imala također zapaženog Ivana Marcelića sa 15 obrana.

Najefikasniji Jugaš bio je Bošković sa tri pogotka, po dva su postigli Janović i Visković, a po jedan Benić, Dobud, Marelja i Šutalo.

U redovima Zagrepčana najefikasniji je bio Martinić sa dva pogotka, a po jedan su postigli Bukić i K.Milaković.

Na gruškim tribinama okupilo se je oko 1000 gledatelja koji su zadovoljni napustili gruški bazen u kojemu će se već u srijedu odigrati nova utakmica, ovaj put u europskoj konkurenciji. Susret 1. kola Lige Prvaka odigrat će Jug CO i grčki Olympiakos. Početak susreta je u 18 sati i 50 minuta uz izravni prijenos u programu Radio Dubrovnika.