TJVL, 9. kolo: Jug CO - Jadran Split 11:6

01.12.2013.

00:39

Autor: Davor Buconić

U utakmici 9. kola Triglav Jadranske vaterpolo lige, Jug Croatia Osiguranje pobijedio je, u gruškom plivalištu, Jadrana iz Splita 11:6 (2:0, 2:3, 3:0, 4:3)

U utakmici 9. kola regionalne lige, a sa mislima na onu Lige Prvaka u srijedu (4. prosinca) u Rijeci protiv Primorja EB, vaterpolisti Jug CO-a su rutinski pobijedili vaterpoliste splitskog Jadrana 11:6.

Nakon što su Jugaši prvih osam minuta igre dobili 2:0, gosti uzvračaju te dobivaju drugu dionicu 3:2, pa se na odmor odlazi sa vodstvom Juga od samo jedan razlike (4:3). U drugom poluvremenu Jugaši ubacuju u brzinu više (3:0 u trećoj četvrtini) te rutinski privode utakmicu kraju.

Najefikasniji u redovima Jug CO bili su Josip Šutalo i Marko Ivanković sa tri postignuta pogotka, dva je postigao Miho Bošković, a po jedan Andro Bušlje, Nikša Dobud i Marko Macan. Kod Splićana Maras dva, a po jedan pogodak Vukića, Santinija, Divkovića i Banovca.

U 10. kolu Jug CO gostuje u Splitu. U subotu, 7. prosinca, igra protiv OVK POŠK-a.