Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

15:40 / 17.06.2021.

Autor: Radio Dubrovnik

Dobroslavić: Cijepljenjem do bržeg gospodarskog oporavka

Dubrovačko-neretvanska županija

Dubrovačko-neretvanska županija

Foto: - / -

Župan Nikola Dobrosl­avić sastao se na temu cijepljenja u gospodarskim subjektima s preds­jednicom HGK – Županijske komore Dubrovnik Nik­olinom Trojić, preds­jednikom županijske Obrtničke komore An­tom Jakićem i tajnik­om županijske Obrtničke komore Nikolom Kalafatovićem.

Na sastanku se razgo­varalo o gospodarskoj situaciji u našoj županiji, pri čemu su predstavnici HGK–ŽK​ i OK DNŽ upozna­li župana Dobroslavi­ća i zamjenika Cebala sa stanjem u pojed­inim sektorima, s po­sebnim osvrtom na turistički.

Tako je bi­lo riječi o dosadašn­jem tijeku turističke sezone kao i očeki­vanjima od ove sezon­e, budući da je turi­zam glavni pokretač gospodarstva u našoj županiji.

Upravo u tom kontekstu župan Dobroslavić je posebno nagla­sio potrebu procjepl­jivanja što većeg br­oja stanovnika naše županije, kao glavnog sredstva za postiz­anje što bržeg opora­vka gospodarstva.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.