Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

Dobroslavić: Moramo zadržati dosadašnju razinu odgovornosti

26.04.2020.

13:08

Autor: Radio Dubrovnik

Radio Dubrovnik

Radio Dubrovnik

Foto: - / -

Povodom prvog vala popuštanja epidemiološih mjera, koji na području Republike Hrvatske nastupa u ponedjeljak 27. travnja 2020. godine, stanovnicima Dubrovačko-neretvanske županije obratio se župan Nikola Dobroslavić.

U našoj županiji, kao i u cijeloj Hrvatskoj, vodimo iscrpljujuću bitku protiv koronavirusa. Možemo ustvrditi da smo prvu fazu te bitke i u državi i u našoj županiji dobili. Zdravstvo, stožeri i krizne službe odgovorili su na sve potrebe građana i zaraza je trenutno pod nadzorom.

Kontrola se, međutim, može veoma lako i brzo izgubiti. Svaki je novi dan novi izazov.

Posebno u nastupajućem pokretanju gospodarskih i drugih aktivnosti.

Stoga moramo zadržati dosadašnju razinu odgovornosti i strogo se i dalje držati mjera, sada u novim uvjetima. Tako ćemo i konačno pobijediti ovu neviđenu ugrozu, uz što manje štete i što manje izgubljenih života!

Župan

Nikola Dobroslavić

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.