Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

Katarina Doršner predstavljat će Pile u Izvršnom odboru Plana upravljanja

22.05.2022.

12:03

Autor: HRT - Radio Dubrovnik

Katarina Doršner predstavljat će Pile u Izvršnom odboru Plana upravljanja

Katarina Doršner predstavljat će Pile u Izvršnom odboru Plana upravljanja

Foto: Grad Dubrovnik / -

Održana je prva u nizu radionica za izbor predstavnika Izvršnog odbora Upravljačke komisije Plana upravljanja, na kojoj je tajnim glasovanjem za predstavnicu gradskog kotara Pile-Kono jednoglasno izabrana vijećnica Katarina Doršner.

Naime, uspostava upravljačke strukture jedan je od prvih koraka provedbe Plana, a tijelo upravljanja bit će Upravljačka komisija koja se sastoji od Upravnog odbora i Izvršnog odbora.

Proces izbora kandidata za Izvršni odbor iz redova gradskih kotareva vrši Zavod za obnovu Dubrovnika kao glavni koordinator za provedbu Plana upravljanja u suradnji s Dubrovačkom razvojnom agencijom DURA.

Upravljačka komisija dužna je osigurati uvjete za očuvanje resursa baštine i za mogućnost služenja baštine javnom interesu, pri čemu ima mogućnost i obvezu savjetovanja sa stručnjacima za relevantna područja.

Za svoj rad i sudjelovanje u radu Upravljačke komisije, članovi Upravnog odbora i Izvršnog odbora ne primaju naknadu.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.