Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

Na Pelješcu ostvareno 84 posto dolazaka i 90 posto noćenja iz 2019.

03.11.2021.

09:10

Autor: Radio Dubrovnik/ Joško Jelavić

Radio Dubrovnik

Radio Dubrovnik

Foto: - / -

Turistički radnici u orebićkoj općini više su nego zadovoljni rezultatima turističkog prometa u ovogodišnjoj sezoni, jer je prema podacima općinske turističke zajednice u proteklih 10 mjeseci na jugozapadnom dijelu Pelješca boravilo 96 925 gostiju i ostvareno 809 600 noćenja.

U usporedbi s 2019. godinom posjetilaca je bilo 84, a noćenja 90 posto. Dobri učinci s 21 tisuću i 900 noćenja ostvareni su i u listopadu.

Ovoga ljeta najčešći gosti bili su Poljaci, koji u ukupnom prometu sudjeluju s 26,2 posto, a bilo ih je 24 posto više nego u 2019. godini. Slijede Nijemci s udjelom od 14,6 posto, zatim Slovenci, turisti iz Bosne i Hercegovine, Česi i domaći gosti.

Zanimljiv je i ohrabrujući podatak da je u dobnoj strukturi gostiju onih između 25 i 35 godina bilo 6 posto više u dolascima i 7,5 posto u ostvarenim noćenjima, što pokazuje da u uz klasični obiteljski turizam ovaj dio Pelješca sve više nudi i ponudu aktivnog turizma, osobito surfinga i sportova na moru. Inače, u orebićkoj općini još boravi 150 gostiju u tri otvorena kampa, u boutique hotelu „Adriatik“ u Orebiću i dijelu privatnog smještaja.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.