Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

Na Pelješcu sjajan turistički rezultat, gotovo na razini 2019.

01.08.2021.

08:26

Autor: Radio Dubrovnik/ Joško Jelavić

Radio Dubrovnik

Radio Dubrovnik

Foto: - / -

Turistička slika i ukupno ozračje na Pelješcu potkraj srpnja sve više podsjeća na vremena prije pojave korona virusa. Sva turistička mjesta od Stona do Lovišta bilježe rekordan broj gostiju od početka ovogodišnje turističke sezone.

A prema podacima općinskih turističkih zajednica  u Orebiću, Stonu, Trpnju i Janjini sada ih je na odmoru 15 i pol tisuća. To je 50 posto više nego potkraj srpnja prošle godine i samo 5 stotina posjetitelja manje nego u 2019. godini.

Takav posjet gostiju među kojima je najviše Poljaka, Čeha, Slovenaca i Nijemaca nisu očekivali ni najveći optimisti, a prema najavama takav trend nastavit će se i sljedećih dana. I pelješki turistički radnici nadaju se da će se uz poštivanje preporučenih epidemioloških mjera te njihove želje i ostvariti.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.