Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

Nastavljena rekonstrukcija luke u Trpnju

15.11.2020.

11:37

Autor: Radio Dubrovnik/ Joško Jelavić

Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivo Cagalj/PIXSELL

Foto: - / -

U Trpnju su u smanjenom opsegu nastavljeni u siječnju započeti radovi na rekonstrukciji luke otvorene za javni promet, koje izvodi građevinska tvrtka Texo Molior iz Cavtata. Uređuje se operativni dio obale i parkiralište sjeveroistočno od rampe za pristajanje trajekta.

Vrijednost radova je 800 tisuća kuna bez PDV-a a novac su osigurali Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture, Dubrovačko-neretvanska županija i investitor Županijska lučka uprava.

Radovi će potrajati do konca ove godine i ukoliko budu osigurana potrebna sredstva, nastavit će se početkom iduće godine i po planu biti završeni do početka turističke sezone.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.