Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

Nema novozaraženih u Dubrovačko-neretvanskoj županiji

09.05.2020.

13:28

Autor: Radio Dubrovnik

Radio Dubrovnik

Radio Dubrovnik

Foto: - / -

Prema zasad dostupnim podacima u Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata nije zabilježen novi slučaj zaraze koronavirusom. Preostali nalazi od četvrtka su negativni, a od 105 uzoraka uzetih u petak, 44 su obrađena i među njima nema novih pozitivnih.

Rezultati preostalih briseva bit će poznati nakon završene analize.

Ukupno je 118 zaraženih, 65 izliječenih te 8 umrlih. Od početka pandemije na analizu u Zagreb poslano je 2265 uzoraka.

S današnjim danom hospitalizirano je 11 pozitivnih pacijenta, 10 na Zaraznom odjelu OB Dubrovnik, jedan pacijent je u Jedinici intenzivnog liječenja i nije intubiran.

Ukupno je 528 građana u samoizolaciji, a u posljednja 24 sata utvrđena su 3 slučaja kršenja mjere samoizolacije. Od početka pandemije utvrđeno je ukupno 36 slučaja kršenja samoizolacije.

Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.