Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

Novouređenoj Ulici kardinala Stepinca uporabna dozvola

09.08.2020.

17:01

Autor: Radio Dubrovnik

Grad Dubrovnik

Grad Dubrovnik

Foto: - / -

Ishođenjem uporabne dozvole za projekt izgradnje kolektora oborinske odvodnje i cjelovitog uređenja Ulice kardinala Stepinca u cijelosti je okončana ova značajna investicija kojom se rješava problem oborinske odvodnje dijela Lapada.

Jedna od prethodno najzapuštenijih ulica na užem gradskom području dobila je i posve novo ruho.

Sedmomjesečni radovi su uz izgradnju kolektora oborinske odvodnje obuhvatili još rekonstrukciju javne rasvjete, uređenje kolnika i nogostupa te u suradnji s Vodovodom Dubrovnik izmjenu dijela vodoopskrbnog cjevovoda. Novi sustav odvodnje spojen je na postojeći oborinski kolektor koji od Pošte Lapad prolazi kroz Šetalište kralja Zvonimira.

Zahvaljujući suradnji Grada Dubrovnika i HEP-a izmijenjen je dio nadzemnih instalacija koje su položene u trasu ceste, dok je Hrvatskim Telekom kroz ovu investiciju u potpunosti obnovio svoju mrežu.

Radove u Ulici kardinala Stepinca izvodila je tvrtka Strabag. Ukupna vrijednost svih radvoa iznosi 9.138.027,33 kuna s PDV-om, od čega na sudjelovanje Vodovoda Dubrovnik u investiciji otpada 2.669.937,50 kuna s PDV-om.

Među planiranim investicijama Grada Dubrovnika u sustav oborinske odvodnje ističu se dva projekta koja su predana na ishođenje građevinske dozvole. Radi se o izgradnji sustava u Gružu, u Ulici Andrije Hebranga od spoja s Kunskom ulicom do kružnog toka i ispusta u gruški akvatorij te o sustavu na Montovjerni, u Ulici Marka Marojice, na potezu od novog parkirališta dječjeg vrtića Palčica do Batale i ispusta u more.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.