Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

Peta servisna stanica za biciklista na Pelješcu bit će u Lovištu

07.01.2023.

09:43

Autor: Radio Dubrovnik/ Joško Jelavić

Ilustracija

Ilustracija

Foto: Shutterstock.com / .

U tijeku su završne pripreme za postavljanje servisne stanice za bicikliste u Lovištu, na krajnjem zapadnom dijelu Pelješca. Već je peta na poluotoku, nakon što su još ranije u upotrebi u Stonu, Janjini, Trpnju i Orebiću.

Ugovor o njenom postavljanju i financiranju u prošloj su godini zaključili župan Nikola Dobroslavić i direktor TZ općine Orebić Mladen Đeldum.

Novac je dao i za prethodno postavljene osiguran iz europskog projekta Mimosa koji se realizira u sklopu programa Interreg Italija – Hrvatska.

Cikloturizam se ubrzano kao sve značajni dio turističke ponude razvija i na Pelješcu, gdje je uređeno i označeno pet brdsko-biciklističkih kružnih staza, a biciklističke rute od Stona do Lovišta duge su 184 kilometra.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.