Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

20:20 / 30.04.2021.

Autor: Radio Dubrovnik

Raspored predstavljanja - Lokalni izbori 2021.

Radio Dubrovnik

Radio Dubrovnik

Foto: - / -

HRT - Radio Dubrovnik će, prema Pravilima o postupanju HRT-a tijekom izborne promidžbe za lokalne izbore 2021. godine, emitirati poseban program na razini Dubrovačko-neretvanske županije i grada Dubrovnika,

te predstaviti liste za županijsku skupštinu, kandidate za župana/županicu DNŽ, liste za gradsko vijeće grada Dubrovnika i kandidate za gradonačelnika/gradonačelnicu Dubrovnika.

U predstavljanjima za Županijsku skupštinu i Gradsko vijeće grada Dubrovnika, liste predstavlja nositelj ili neki drugi kandidat, prema odluci i izboru stranke, koalicije stranaka ili neovisnih lista.

Sva se predstavljanja kandidata, u trajanju od 5 minuta, emitiraju uživo iz studija Radio Dubrovnika, po abecednom redu prema prvom slovu imena stranke, ili prezimena kandidata, te ne postoji mogućnost snimanja. U predstavljaju može sudjelovati samo jedan kandidat i potrebno je pridržavati se javno objavljenog rasporeda.

Predstavljanja će se realizirati u programu HR – Radio Dubrovnika u sljedećim terminima: u utorak, 4. svibnja 2021. liste za Županijsku skupštinu, u srijedu, 5. svibnja 2021. kandidati za župana Dubrovačko-neretvanske županije; u utorak, 11. svibnja 2021. liste za Gradsko vijeće Grada Dubrovnika, u srijedu 12. svibnja 2021. kandidati za gradonačelnika Dubrovnika.

Evo rasporeda predstavljanja kandidata i stranačkih i koalicijskih lista:

 

Predstavljanje kandidacijskih lista za izbor članova Županijske skupštine DNŽ

Utorak, 4. svibnja 2021.

  1. DOMOVINSKI POKRET – DP (10:10 – 10:15h)

  2. DUBROVAČKA STRANKA – DUSTRA (10:25 – 10:30h)

  3. DUBROVAČKI DEMOKRATSKI SABOR – DDS (10:40 – 10:45h) 

  4. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ (10:55 – 11:00h)

    HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA – HSLS

    HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

    HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

    HRVATSKI SUVERENISTI

  5. MOST (11:10 – 11:15h)

  6. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP (11:25 – 11:30h)

    HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI – HNS

  7. SRĐ JE GRAD – SJG (11:40 – 11:45h)

    MOŽEMO! - POLITIČKA PLATFORMA

    NOVA LJEVICA – NL

    ZAOKRET - NEZAVISNA LISTA – Zaokret

 

Predstavljanje kandidatura za izbor župana Dubrovačko-neretvanske županije

Srijeda, 5. svibnja 2021.

  1. NIKOLA DOBROSLAVIĆ (10:10 – 10:15h)

    1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ

  2. MARKO GILJAČA (10:25 – 10:30h)

    1. SRĐ JE GRAD - SJG

    2. MOŽEMO! - POLITIČKA PLATFORMA

    3. NOVA LJEVICA - NL

    4. ZAOKRET - NEZAVISNA LISTA - Zaokret

  3. KARLO GJURAŠIĆ (10:40 – 10:45h)

    1. DUBROVAČKA STRANKA - DUSTRA

  4. TEREZINA ORLIĆ (10:55 – 11:00h)

    1. DUBROVAČKI DEMOKRATSKI SABOR - DDS

  5. BOŽO PETROV (11:10 – 11:15h)

    1. MOST

  6. ROKO TOLIĆ (11:25 – 11:30h)

    KANDIDAT GRUPE BIRAČA

 

 

Predstavljanje kandidacijskih lista za izbor članova Gradskog vijeća Grada Dubrovnika

Utorak, 11. svibnja 2021.

 

1.DOMOVINSKI POKRET – DP (9:30 - 9:35h)

2. DUBROVAČKA STRANKA – DUSTRA (9:45 – 9:50h)

3. DUBROVAČKI DEMOKRATSKI SABOR – DDS (10:10 – 10:15h)

4. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ (10:25 – 10:30h)

HRVATSKI SUVERENISTI

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

 

5. HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS (10:40 – 10:45h)

HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA – HSLS

NARODNA STRANKA – REFORMISTI - REFORMISTI

 

6. MOST (10:55 – 11:00h)

7. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA (11:10 – 11:15h)

8. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP (11:25 – 11:30h)

GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ - GLAS

 

9. SRĐ JE GRAD – SJG (11:40 – 11:45h)

MOŽEMO! - POLITIČKA PLATFORMA

 

 

Predstavljanje kandidata za izbor gradonačelnika Grada Dubrovnika

 

Srijeda, 12. svibnja 2021.

 

1. ĐURO CAPOR (9:45 – 9:50h)

SRĐ JE GRAD – SJG

MOŽEMO! - POLITIČKA PLATFORMA

 

2. MATO FRANKOVIĆ (10:10 – 10:15h)

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ

HRVATSKI SUVERENISTI

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU

 

3. IVANA KONČEVSKI (10:25 – 10:30h)

DOMOVINSKI POKRET – DP

 

4. MARO KRISTIĆ (10:40 – 10:45h)

MOST

 

5. ŽELJKO RAGUŽ (10:55 – 11:00h)

DUBROVAČKA STRANKA – DUSTRA

 

6. IVAN TROPAN (11:10 – 11:15h)

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP

GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS

 

7. PERO VIĆAN (11:25 – 11:30h)

DUBROVAČKI DEMOKRATSKI SABOR – DDS

 

8. ANDRO VLAHUŠIĆ (11:40 – 11:45h)

HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS

HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA – HSLS

NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI

 

Skrećemo pozornost svim kandidatima na nužnost strogog pridržavanja epidemioloških mjera prilikom dolaska u studio, te obavezno nošenje maski i držanja potrebne distance. Također naglašavamo potrebu obaveznog pridržavanja zadanog termina za predstavljanje, a ukoliko dođe do kašnjenja, kandidat nažalost neće biti u mogućnosti predstaviti svoj program u zadanom petominutnom terminu, te će se smatrati da je odustao od radijskog predstavljanja svog izbornog programa.

Napominjemo kako će HRT - Radio Dubrovnik ravnomjerno pratiti sve izborne sudionike, po dva izborna događanja za svakog sudionika (konferencije za medije i druga izborna događanja).

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.