Hrvatski radio

Radio Dubrovnik

Tko je iz naše županije dobio potporu za veću konkurentnost u turizmu?

24.05.2019.

16:33

Autor: Radio Dubrovnik

Ministarstvo turizma

Ministarstvo turizma

Foto: - / -

Među ukupno 453 korisnika sredstava potpore iz Programa „Konkurentnost turističkog gospodarstva“, za koji je Ministarstvo turizma osiguralo 23,6 milijuna kuna, našli su se i obrti, tvrtke, zadruge i OPG-ovi koji na području Dubrovačko-neretvanske županije pružaju ugostiteljske ili turističke usluge.

Naime, sredstva kroz program „Konkurentnost turističkog gospodarstva“ namijenjena su povećanju kvalitete i dodatne ponude ugostiteljskih objekata, razvoju novih proizvoda u destinaciji, održivom razvoju, internacionalizaciji poslovanja, korištenju novih tehnologija i sl. Korisnici sredstava su subjekti malog gospodarstva (trgovačka društva izvan javnog sektora, obrti i zadruge) te obiteljska poljoprivredna gospodarstva koja pružaju ugostiteljske i/ili turističke usluge.

Program je sastavljen kroz više mjera, od kojih svaka ima različitu namjenu sufinanciranja.

Kroz mjeru A, kojom se podupire povećanje standarda, kvalitete i dodatne ponude objekata za smještaj i obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, iz naše županije su sredstva dobili Obrt Pelješac iz Orebića (100 tisuća kuna za povećanje standarda i kvalitete pansiona Mimbelli), Smještaj i to iz Dubrovnika (80 tisuća kuna za povećanje standarda i kvalitete integralnog hotela Hedera Estate), Ugostiteljski obrt Kamp Lupis iz Lovišta (70 tisuća kuna za uređenje kampa Lupis), Ugostiteljski obrt Vrgorac iz Kučišta (130 tisuća kuna za uređenje kampa Lavanda u Orebiću), Ugostiteljsko trgovački obrt Maestral iz Vignja (130 tisuća kuna za uređenje kampa Maestral), Kamp Palme iz Kučišta (130 tisuća kuna za unapređenje dodatnih sadržaja), Molonta iz Grude (60 tisuća kuna za izgradnju vanjskog bazena), Splendid vina iz Kučišta (50 tisuća kuna za uređenje objekta za robinzonski turizam), Obrt za ugostiteljstvo i trgovinu Lav iz Ploča (40 tisuća kuna za ulaganje u dodatne sadržaje), Dalmacija iskustvo za turizam i usluge - turistička agencija iz Cavtata (40 tisuća kuna za ulaganje u dodatne sadržaje), OPG Željko Laptalo iz Zatona (40 tisuća kuna za obnovu i uređenje konobe, Kušaonica boutique vinarija Adriatic Mikulić iz Orebića (50 tisuća kuna za ulaganje u uređenje i opremanje kušaonice vina), Poljoprivredna zadruga Putniković (80 tisuća kuna za ulaganje u etno zbirku), OPG Miljenko Antunović iz Kune Pelješke (60 tisuća kuna za proširenje smještajnih objekata), Braniteljsko socijalna zadruga Eko –župa iz Mlina (80 tisuća kuna za opremanje kušaonice proizvoda), OPG Vedran Pavić iz Ploča (30 tisuća kuna za uvođenje dodatnih sadržaja), OPG Žarko Dropulić iz Opuzena (30 tisuća kuna za uređenje i opremanje apartmana) te OPG Pasko Pendo iz Mlina (30 tisuća kuna za uređenje izletišta).

Kroz mjeru B, kojom se potiče razvoj posebnih oblika turizma, sredstva su dobili Sveta Ana iz Grude (40 tisuća kuna za ulaganje u adrenalinski park), Lešić Dimitri iz Zagreba (50 tisuća kuna za obnovu turističkog broda za izlete), Terra mare iz Cavtata (30 tisuća kuna za Pustolovni centar i opremanje adrenalin parka), Adriatic Blue Dream iz Plata (30 tisuća kuna za unapređenje kvalitete usluge i obnova broda za krstarenje), Viator Travel iz Dubrovnika (30 tisuća kuna zarRazvoj cikloturističke ponude Dubrovačko-neretvanske županije), Kaleta obrt za trgovinu i turizam iz Korčule (30 tisuća kuna za razvoj aktivnog turizma na otoku Korčuli), Obrt Travel Matters iz Korčule (40 tisuća kuna za razvoj paket aranžmana, oprema i promotivne aktivnosti), Obrt za gospodarski morski ribolov Smodut iz Lastova (30 tisuća kuna za proširenje turističke ponude ronjenja), Turistički obrt Altea iz Račišća (40 tisuća kuna za obnovu turističkog broda za krstarenja), Otto obrt za poslovno savjetovanje iz Babinog Polja (30 tisuća kuna za Sea Odyssey - transparent kayak & SUP adventure, promocija i oprema), Maro iz Dubravke (30 tisuća kuna za obnovu turističkog broda za izlete), Brain obrt za trgovinu, ugostiteljstvo i ribarstvo iz Lastova (30 tisuća kuna za opremanje i promociju vježbališta na otvorenom), The Wire iz Nove Mokošice (50 tisuća kuna za opremanje Zipline Dubac), Ilišković iz Korčule (30 tisuća kuna za obnovu turističkog broda za izlete), Adriana Niko Miljas i sinovi iz Cavtata (30 tisuća kuna za obnovu i uređenje broda za izlete), Carpe Diem Cruising iz Račišća (40 tisuća kuna za obnovu turističkog broda za krstarenja), Obrt Hepek iz Lumbarde (20 tisuća kuna za opremu i promoviju Spirit of Korkyra, kayaking), Južno more iz Korčule (25 tisuća kuna za opremu i promociju Korčula e-cycling), Anima Croatia Destination Company iz Zabrđa (30 tisuća kuna za organizaciju cikloturističkih paket aranžmana na poluotoku Pelješcu), Ugostiteljski obrt Buđoni iz Momića (40 tisuća kuna za nabavu neretvanske lađe), Obrt Paddle Surf Baćina iz Ploča (23 tisuće kuna za opremu i promociju izleta veslanjem na dasci), Huck Finn Adventure Travel Dubrovnik iz Zatona (40 tisuća kuna za opremanje naprednih cikloturističkih servisa uz EV 8 u Dubrovačko-neretanskoj županiji) te Obrt Kiteboarding iz Komina (30 tisuća kuna za nabavu Kiteboarding sportske opreme).

Kroz mjeru D, za hrvatski otočni proizvod, sredstva su dobili OPG Komparak Vlaho iz Korčule (60 tisuća kuna) i Blato 1902 iz Blata (90 tisuća kuna).

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.