Danas je pušten u rad sustav navodnjavanja Glog vrijedan 25,3 milijuna kuna.
06.04.2022.
18:26
Autor: HRT - Radio Dubrovnik
Danas je pušten u rad sustav navodnjavanja Glog vrijedan 25,3 milijuna kuna.
Riječ je o projektu sufinanciranom 85 posto iz europskih sredstava, a 15 posto iz državnog proračuna koji je od velike važnosti za stanovnike neretvanskog područja, a posebno za poljoprivrednike.
Današnjem puštanju u rad, na lokaciji crpne stanice Glog u Opuzenu, nazočio je i župan Nikola Dobroslavić sa suradnicima te predstavnici Hrvatskih voda i čelnici jedinica lokalne samouprave s neretvanskog područja.
‘Izuzetan je značaj ovog projekta za dolinu Neretve, posebno za razvoj poljoprivrede i naše poljoprivrednike. Dubrovačko-neretvanska županija bila je nositelj projekta, no moram naglasiti trud i ulogu Hrvatskih voda. S projektima navodnjavanja nastavljamo i dalje. Pred nama je realizacija sustava Koševo-Vrbovci koji obuhvaća tri puta veću površinu od projekta Glog, a razvijamo i projekt brane na Neretvi’, istaknuo je župan Nikola Dobroslavić.
Dodajmo i kako je u Opuzenu župan Dobroslavić održao sastanak s gradonačelnicima i načelnicima s neretvanskog područja.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora