I ove godine, tradicionalno, u organizaciji Upravnog odjel za društvene djelatnosti Dubrovačko-neretvanske županija, upriličit će se paljenje svijeća u spomen na ratno stradanje Vukovara u studenom 1991. godine.
17.11.2020.
10:53
Autor: Radio Dubrovnik
I ove godine, tradicionalno, u organizaciji Upravnog odjel za društvene djelatnosti Dubrovačko-neretvanske županija, upriličit će se paljenje svijeća u spomen na ratno stradanje Vukovara u studenom 1991. godine.
Svijeće su izradili članovi i djelatnici udruge osoba s invaliditetom „Prijatelj„ iz Metkovića.
Kao znak odavanja počasti hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata koji su nadljudskim naporima branili Vukovar i svim nevinim civilnim žrtvama stradalim tijekom opsade i pada Grada, u gradovima i općinama diljem Dubrovačko-neretvanske županije učenici osnovnih i srednjih škola će upaliti svijeće kao izraz pijeteta prema poginulima.
Diljem Dubrovačko-neretvanske županije, učenici će danas zapaliti svijeće ispred svojih škola, na gradskim trgovima i spomenicima braniteljima iz Domovinskog rata.
Ove godine obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara održat će se uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora